کد خبر : ۳۷,۱۵۳
۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۸:۳۳
تفاهم نامه احداث ۱۵۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و شرکت صافات انرژی یزد (صافاتکو) منعقد شد.
بر اساس تفاهم نامه احداث ۱۵۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک بین شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و شرکت صافات انرژی یزد (صافاتکو) که به امضای محمود دشت بزرگ، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و رضا جوادپور، مدیرعامل شرکت صافات انرژی یزد رسید، قرار است این نیروگاه با حداکثر ظرفیت احداث در هر نقطه ۲۵ مگاوات، ساخته شود.
 
بر اساس این تفاهم نامه؛ شرکت صافات انرژی یزد (صافاتکو) متعهد می‌شود که با فراهم کردن دانش و تجهیزات، دریافت مجوز‌های لازم و سرمایه گذاری، ۱۵۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در شبکه برق منطقه‌ای خوزستان احداث کند.
 
شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز متعهد شده که همه بستر‌های لازم جهت سرمایه گذاری و اجرای پروژه از جمله شناسایی و معرفی مکان‌های دارای قابلیت احداث نیروگاه و هماهنگی لازم را تا مرحله اتصال به شبکه فراهم کند و خرید تضمینی برق تولیدی را مطابق با دستورالعمل توسعه مولد مقیاس کوچک نیز انجام دهد.
 
بنا به درخواست برق منطقه‌ای خوزستان در این تفاهم نامه، لازم است که فعالیت‌های اجرایی پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از امضای این تفاهم نامه آغاز شود به شکلی که حداقل ۷۵ مگاوات از ظرفیت پروژه تا اول خرداد ۱۴۰۱ راه اندازی و به شبکه متصل شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید