کد خبر : ۳۷
۸ دی ۱۳۹۱ ۲۲:۲۱
مسئولین نیز همانند مردم، بصیرت و اطاعت خود از رهبری را نشان دهند
خارگ نیوز : امام جمعه خارگ گفت :همان گونه که مردم بصیرت و حمایت خود از ولایت را در حماسه 9 دی نشان دادند، مسئولین نیز در این مدت باقی مانده تا انتخابات، بصیرت و اطاعت بی چون و چرای خود از رهبری را نشان دهند.
به گزارش خارگ نیوز، حجت الاسلام کمالی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه این هفته بعد از توصیه خود و دیگران به تقوا گفت: تقوا مسیری الهی است و کسی که مسیر شیطان را می رود قطعآً به بیراهه رفته است.

وی در پاسخ به اینکه چگونه می شود در دنیای مادی باشیم و بهره معنوی ببریم، گفت: این راه با انجام عمل صالح ممکن می شود. اعمال صالح و فاسد همیشه همراه انسان خواهند بود اما عمل صالح در تگناها و گرفتاری ها باعث گشایش گرفتاری ها و مشکلات می شود.

حجت الاسلام کمالی همچنین روایتی از حضرت محمد (ص) نقل کردند و افزودند: هنگام تشییع جنازه 3 چیز همراه انسان است؛ خانواده، مال و اعمال وی. که خانواده و مال، پس از دفن او بر می گردند و تنها و تنها عمل انسان است که با او باقی می ماند. لذا چه بهتر که انسان عمل صالح را با خود همراه داشته باشد تا عمل فاسد را، تا در گرفتاری های آن دنیای به داد وی برسد و باعث گشایش مشکلات شود.

وی با بیان روایتی مبنی بر تشبیه عمل صالح به غلام، تصریح کرد: عمل صالح قبل از خود انسان وارد بهشت می شود و مثل غلامی که قبل از اربابش وارد می شود و خانه را تمیز و آماده پذیرایی از او می کند، عمل صالح نیز مقدمات حضور وی را آماده می کند.

امام جمعه خارگ در خطبه دوم این نماز 9 دی را روز بصیرت و میثاق امت با ولایت خواند و گفت: باید خدا را شاکر باشیم که نعمت بصیرت و تشخیص خادم از خائن را به مردم ما داد که بهترین نمود آن در 9دی و در مقابله با فتنه 88 بود که عده ای از خواص با آگاهی از اینکه تقلب در انتخابات امری غیرممکن است، بازیچه ی دشمن شدند و در این امتحان مردود گشتند و اما مردم در حماسه 9 دی با حضور پرشور خود و حمایت از ولایت و اسلام، این فتنه را خنثی کردند و نمره ی قبولی دریافت کردند.

وی با بیان اینکه موثرترین راه برای نجات از فتنه های پیش رو پیروی از ولایت و رهبریست افزود: دشمن همانگونه که در این سی سال نشان داده، قطعاً بیکار نمی نشیند و هر بار نقشه هایی پیچیده تر از قبل را طرح ریزی می کند و برای انتخابات پیش رو هم مسلماً نقشه هایی ریخته است. لذا رهبری با احاطه کاملی و هوش بالای خود، همه را به حفظ وحدت و آرامش فراخواند که متاسفانه برخی سران با دامن زدن به اختلافات و علنی کردن آن، باعث برهم زدن وحدت می شوند و به ظاهر گرچه ادعای تبعیت از رهبری رادارند، اما در عمل آنگونه موفق عمل نمی کنند.

حجت الاسلام کمالی همچنین با اشاره به برکناری وزیر بهداشت و درمان گفت: این عزل و نصب های مکرر و باتوجه به مدت کوتاهی که از این دولت باقی مانده، باعث برهم خوردن آرامش و ایجاد استرس در بین مردم می شود و وزیر جدید در این مدت کوتاه نخواهد توانست به خوبی بر آن مسلط شود و بهتر بود در این زمینه بیشتر تامل شود. و این جای سئوال دارد که چرا خانمی که خیلی از مراجه با بودنش در سمت مخالفت کردند و او اسرار ورزید و نمره ی قبولی بیست هم به او داده، حالا که تنها 6 ماه دیگر از دولت باقی مانده باید تغییر کند؟

وی همچنین از مسئولین درخواست کرد: همنان گونه که مردم بصیرت و حمایت خود از ولایت را در حماسه 9 دی نشان دادند، مسئولین نیز در این مدت باقی مانده تا انتخابات، بصیرت و اطاعت بی چون و چرای خود از رهبری را نشان دهند.

خطیب نماز جمعه خارگ پس از تسلیت اربعین حسینی به تمام شیعیان به پیروزی مسلمانان بر لایک ها مصر در خلال انتخابات قانون اساسی این کشور اشاره کرد و افزود: این خواست و آرزوی بسیاری از کشورهای اسلامی است که اگر مخالفان اجازه دهند انشاالله به وقوع خواهد پیوست و شاهد اجرای قوانین اسلامی در تمامی این کشورها خواهیم بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید