کد خبر : ۳۵,۸۶۰
۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۲۲:۳۲
مشکل نشت آلودگی از کارخانه سیمان دشتستان برطرف شد
خارگ نیوز: مدیرعامل شرکت صنایع سیمان دشتستان استان بوشهر گفت: با هزینه ۲۰ میلیارد ریال و بهسازی سیستم فیلتراسیون مشکلات نشت گرد و غبار و آلودگی زیست محیطی چند روز اخیر این کارخانه برطرف شد.
به گزارش خارگ نیوز، ایرج موسوی  افزود: تاکید ما برحفظ و حمایت از محیط زیست داخل و پیرامون کارخانه است و عملکرد این شرکت مطابق با استانداردهای زیست محیطی است.
 
وی یادآورشد: کارخانه سیمان دشتستان تنها شرکت بزرگ این شهرستان نقش بسزایی در اشتغال زایی و آبادانی دارد.
 
موسوی ادامه داد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در ۹ ماه اخیر، این کارخانه آلودگی نداشته است و تعمیرات گسترده با هزینه بالا روی سیستم فیلتراسیون آن انجام گرفته است.
 
وی ادامه داد: اندازه گیری پارامترهای آلاینده محیط زیست مطابق با قانون صورت می پذیرد و نتایج نشان می‌هد این شرکت در شرایط استاندارد خوبی است.
 
موسوی با اشاره به اقدامات زیست محیطی شرکت سیمان دشتستان افزود: مدیریت جامع محیط زیست، پسماند، نصب و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب و استفاده از خروجی آن برای آبیاری فضای سبز، ایجاد و نگهداری سطح بالای فضای سبز (بیش از دوبرابر استانداردهای تعریف شده)، پایش لحظه‌ای غبار خروجی در راستای حفاظت از محیط زیست انجام شده است.
 
 مدیرعامل شرکت صنایع سیمان دشتستان یادآورشد: با توجه به اینکه خروج هر ذره گرد و غبار از سیستم موجب هدر رفتن سرمایه های شرکت می‌شود، مسئولان کارخانه سیمان دشتستان در راستای حفاظت محیط زیست و منافع خود اقدام های بازدارنده را انجام می دهند.
 
وی اظهارداشت: با توجه به ماهیت کار، در برخی مواقع به دلیل خرابی غیر قابل پیش بینی ماشین آلات و دستگاه های غبارگیر، سبب نشت غبار شده که همواره با وجود مشکلات بسیار زیاد در تامین قطعات یدکی به دلیل تحریم های ظالمانه، درکوتاه ترین زمان ممکن برطرف شده است.
 
موسوی گفت: شرکت سیمان دشتستان جز محدود شرکت هایی در منطقه است که وسعت زیادی از محدوده اطراف درختکاری و احیای معادن کرده است.
 
وی اظهارداشت: با توجه به اینکه در محیط صنعتی بعضی از نقص های فنی غیرقابل پیش بینی اتفاق می افتد صبح روز پنجشنبه هشتم مهرماه به دلیل مستعمل بودن قطعه دستگاه پمپ صنعتی در تجهیز دپارتمان پیش گرمکن و مسیر الکتروفیلتر باعث خروج مواد از دودکش این مجموعه شد.
 
موسوی گفت: تجهیز مورد نظر پمپ صنعتی با فشار ۴۰بار و دبی ۷۰ متر مکعب برساعت است برای این دپارتمان ۲ پمپ اصلی و یک پمپ یدکی طراحی شده و روز پنجشنبه پمپ اصلی و یدکی پس از استارت دچار نقص فنی شدند.
 
مدیرعامل شرکت صنایع سیمان دشتستان یادآورشد: این پمپ ها ساخت کشور اتریش بوده و به علت تحریم، قطعات یدکی آنها به سادگی قابل تامین نیست.
 
وی افزود: با این حال قطعات مستعمل این تجهیز با تلاش پرسنل متخصص و فنی این شرکت در کمترین زمان ممکن بازسازی، نصب و استارت شد.
 
موسوی اضافه کرد: تمام تلاش خود را برای نگهداری، تعمیر و تامین قطعات انجام می دهیم و تاکنون مذاکراتی با یک شرکت دانش بنیان  برای بازطراحی قطعات انجام شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید