کد خبر : ۳۵,۸۵۲
۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۲۲:۲۰
۴۳ میلیارد ریال با اصلاح روند مناقصه در یکی از شرکت‌های پتروشیمی استان بوشهر صرفه‌جویی شد
خارگ نیوز: بازرس کل استان بوشهر با اشاره به بررسی روند مزایده‌ها و مناقصه‌ها در بخش‌های مختلف گفت: با ورود بازرسی کل استان بوشهر به فرآیند مناقصه یکی از شرکت‌های پتروشیمی در عسلویه ۴۳ میلیارد ریال صرفه‌جویی شد.
به گزارش خارگ نیوز، اسحاق شهبازی ظهر امروز در نشست مسئولان بازرسی استان بوشهر حضور در برگزاری مناقصه و مزایده دستگاه‌های اجرایی را یکی از سیاست‌های مهم بازرسی دانست و اظهار داشت: چتر نظارتی سازمان بازرسی بر همه معاملات دستگاه‌های اجرایی گسترش یافته و در این راستا اقدامات مهمی انجام شده است.
 
وی با بیان اینکه در یک سال گذشته برگزاری 20 مناقصه در دستگاه‌های اجرایی تکرار شد افزود: با ورود بازرسی کل استان بوشهر به فرآیند مناقصه یکی از شرکت‌های پتروشیمی در عسلویه 43 میلیارد ریال صرفه‌جویی شد.
 
بازرس کل استان بوشهر اضافه کرد: بررسی مناقصه تأمین خدمات حمل و نقل و ترابری شرکت پتروشیمی مذکور توسط بازرسی‌های استان بوشهر، نشان داد با وجود برآورد کارفرما، کمترین قیمت پیشنهادی به میزان 28 درصد بالاتر از برآورد اولیه واصل شده که پیگیری‌های تکمیلی مشخص کرد برآورد اعلامی از سوی کارفرما به‌صورت غیرواقعی و بالاتر از نرخ‌های منطقه است.
 
شهبازی افزود: بر همین‌ اساس با توصیه بازرسی کل استان بوشهر، کل فرآیند مناقصه تجدید و در نهایت مقرر شد با توجه به ظرفیت قانونی تعریف شده در آیین‌نامه معاملاتی شرکت پتروشیمی ، قرارداد فعلی با راهبری پیمانکار فعلی و بر اساس نرخ واقعی تورم یک سال گذشته از طریق مذاکره تمدید شود.
 
وی تصریح کرد: بر اساس اعلام شرکت پتروشیمی یاد شده به بازرسی کل استان بوشهر ورود و توصیه این بازرسی سبب کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی به مبلغ بیش از 43 میلیارد ریال شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید