کد خبر : ۳۴,۸۳۰
۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۱۷
دریا تا فرداشب مواج است
خارگ نیوز: هواشناسی بوشهر اعلام کرد: وزش باد‌های شمالی تا اواخر وقت فردا در استان ادامه دارد و دریا مواج خواهد بود.
هادی سالاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد با تداوم وزش باد‌های شمالی بر روی دریا و در استان تا اواخر وقت فردا (دوشنبه)، دریا مواج خواهد بود. در این مدت وقوع گردوخاک نیز در برخی از نقاط دور از انتظار نیست.

او افزود: به تدریج از امشب در استان و از فردا در سواحل و روی دریا از شدت وزش باد‌ها کاسته خواهد شد و از سه‌شنبه تا پایان هفته جوی آرام در استان و خلیج فارس خواهیم داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: تا فردا جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود. همچنین در سواحل و فراساحل شمال غربی با سرعت ۲۰ تا ۴۸ گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود که به تدریج از ظهر فردا ۱۰ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

سالاری عنوان کرد: ارتفاع موج دریا امروز ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل و فراساحل جنوبی گاهی تا ۲۷۰ سانتیمتر خواهد بود اما از فردا به‌تدریج به ۱۰۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر کاهش می‌یابد.او گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۴۰، مد اول ساعت ۱۱:۱۰، جزردوم ساعت ۱۶ و مد دوم ۲۳ خواهد بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید