کد خبر : ۳۴,۷۰۳
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۵۶
بوشهر به استقبال پاییز رفت/ پاکسازی معابر شهری
خارگ نیوز: رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: طرح پاکسازی و لایروبی معابری شهری در نقاط مختلف این شهر اجرا شد.
به گزارش خارگ نیوز، الله یار گرشاسبی رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: برای  پیشگیری از هرگونه آب‌گرفتگی احتمالی طرح پاکسازی و لایروبی معابر شهری در دستور کار قرار گرفته است.
 
او افزود: بر همین اساس، از ابتدای هفته با همکاری ۲۰ نفر از کارکنان این سازمان و با استفاده از تجهیزات لایروب کار پاکسازی و آزادسازی معابر از پسماند‌های خانگی آغاز شده است.
 
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر ادامه داد: در اجرای این طرح شستشوی معابر، پاکسازی و نخاله برداری معابر، لایروبی کانال‌های دفع آب‌های سطحی و تخلیه و شستشوی مخازن زباله‌ها انجام گرفت.
 
گرشاسبی عنوان کرد: این سازمان از زمان شیوع ویروس کرونا، روزانه ضدعفونی کردن تمامی معابر، تاسیسات و مبلمان شهری را انجام می‌دهد.
 
او گفت: اگر چه بسیاری از شهروندان در زمینه بسته بندی صحیح و اصولی پسماندها و بازیافت آن‌ها با شهرداری همراهی می‌کنند، اما در پاره‌ای از مواقع، رعایت نکردن نظافت از سوی تعداد محدودی از شهروندان سبب آب‌گرفتگی کانال‌ها و معابر شهری می‌شود.
 
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر بیان کرد: گرفتگی کانال‌های آب‌های سطحی نه تنها سبب آب‌گرفتگی در زمان بارندگی می‌شود بلکه با انتشار بوی نامطبوع در فصول گرم سال و ایجاد فضایی برای تکثیر حشرات، به انتشار عوامل مولد بیماری کمک می‌کند.
 
گرشاسبی، از شهروندانی که با رهاسازی پسماند‌های خانگی و نخاله‌های ساختمانی در کانال‌های آب‌های سطحی، سبب آب‌گرفتگی و ایجاد بوی نامطبوع می‌شوند، خواست مسئولیت‌پذیری بیشتری داشته باشند.
 
انتهای پیام/ک

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید