کد خبر : ۳۴,۴۳۰
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰:۰۸
پاییز کم باران در پیش است/ بوشهری‌ها صرفه‌جویی در مصرف آب را ادامه دهند
خارگ نیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به پیش بینی پاییز کم باران، بر ضرورت تداوم صرفه‌جویی در مصرف آب در این استان تاکید کرد.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالحمید حمزه‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش مصرف آب در شهر‌های مختلف استان، افزود: برای جلوگیری از بروز بحران کم‌آبی و تنش آبی باید مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب در دستور کار همه مشترکان آب قرار گیرد.
 
او ادامه داد: ۸۵ درصد آب آشامیدنی استان از دیگر استان‌ها با خطوط طولانی، مشکلات خاص و تلاش شبانه‌روزی کارکنان آب و فاضلاب وارد شبکه‌ استان می‌شود بنابراین باید برای عبور از بحران و تنش آبی مدیریت مصرف مورد توجه باشد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عنوان کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر اینکه مهر و آبان کم بارشی را پیش رو داریم صرفه‌جویی در مصرف آب ضرورت بیشتری می‌یابد و باید بپذیریم که صرفه جویی در مصرف با توجه به کاهش شدید بارش‌ها در کشور ما که اقلیمی خشک و نیمه خشک دارد، جزئی انکارناپذیر از زندگی است و باید در جامعه نهادینه شود.
 
حمزه‌پور با بیان اینکه در استان بوشهر با توجه به نداشتن منابع تامین آب مطمئن، صرفه‌جویی ضرورت بیشتری پیدا می‌کند، گفت: گرمای شدید هوا و شرایط کرونایی باعث افزایش مصرف و کمبود آب در شهر‌ها و روستا‌های استان شده است.
 
او با درخواست از مردم برای صرفه‌جویی ۱۵ تا ۲۰ درصدی در مصرف آب، از آنان تقاضا کرد از مصارف غیرضروری مانند شستشوی خودرو و جلوی در منازل و مغازه‌، و آبیاری باغ و باغچه‌ با آب آشامیدنی بپرهیزند و با استفاده از شیرهای کاهنده، در مصرف آب صرفه جویی کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید