کد خبر : ۳۴,۰۲۸
۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۳۲
تعمیر شکستگی خط انتقال آب بوشهر/ مشکل چاه آب بوشیگان هم برطرف شد
خارگ نیوز: در روزهای گذشته شکستگی خط انتقال آب بوشهر و مشکل برق چاه آب بوشیگان باعث مشکلاتی در تامین آب بوشهر و دشتستان شده بود که این مشکلات اکنون حل شده است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالحمید حمزه‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: در دو سه روز گذشته شکستگی در خط انتقال آب به مرکز استان اتفاق افتاد که تعمیرات آن هم بسیار سخت بود، ولی با تلاش همکاران انجام شد.
 
او افزود: هر چند تعمیر این خط در زمان دیگری نیز امکان پذیر بود، اما به دلیل بالا بودن هدررفت آب تصمیم به قطع آب و تعمیر اساسی گرفته شد.
 
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ادامه داد: این شکستگی و قطعی برای تعمیر موجب افت فشار آب در شهر بوشهر شد که اکنون کار تعمیر به پایان رسیده است و وضعیت آب شهر بوشهر در یکی دو روز آینده به شرایط عادی بازمی‌گردد.
 
حمزه‌پور عنوان کرد: منابع آبی این استان از کازرون در استان فارس و سد کوثر در استان کهگیلویه‌ وبویراحمد تامین می‌شود که این منابع نیز به‌دلیل خشکسالی بی‌سابقه به‌ویژه در کازرون کاملا خشک شده‌اند.
 
او با بیان این‌که برنامه داریم که با ساخت آب‌شیرین‌کن‌ها آب استان را تامین کنیم، افزود: البته مصرف مردم استان نیز به‌دلیل گرما، بیماری کرونا و استفاده از آب آشامیدنی برای موارد غیرضروری مانند شستن خودرو بالا است که امیدواریم مردم آب را بهینه مصرف کنند.
 
وارد مدار شدن چاه آب در بوشیگان
در همین حال معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عنوان کرد: حادثه‌ای در شبکه برق چاه‌ آب بوشیگان پیش آمد که سبب کاهش ۳۰ درصدی تولید و کاهش آب ورودی شهر‌های دشتستان و بوشهر شد.
 
او افزود: چاه‌ یاد شده با تلاش و پیگیری کارکنان آب و فاضلاب در اسرع وقت پس از تعمیرات به مدار تولید برگشت.
 
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تاکید کرد: مدیریت مصرف آب باید همچنان در دستور کار همگان قرار داشته باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید