کد خبر : ۳۳,۹۶۹
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۷:۳۲
هواشناسی نسبت به وقوع گرد و خاک در بوشهر هشدار داد/ خلیج فارس مواج خواهد شد
خارگ نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: از عصر امروز تا جمعه نسبت به وقوع گرد و خاک و کاهش دید افقی در شمال خلیج فارس و برخی از نقاط شمالی و مرکزی این استان هشدار سطح زرد (آگاهی) اعلام می‌‎شود.
به گزارش خارگ نیوز، زهرا راستگو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد از امروز تا اواسط هفته آینده در برخی از ساعت‌‎ها به سرعت وزش بادهای شمال غربی روی دریا و سواحل استان، بویژه بخش‌های شمالی و مرکزی، افزوده خواهد شد.
 
وی بیان کرد: با این شرایط به تناوب علاوه بر افزایش تلاطم دریا، احتمال نفوذ گرد و خاک نیز در این نواحی دور از انتظار نخواهد بود.
 
راستگو ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی از ساعت‌‎ها با وزش باد و گاهی باد و گرد و خاک و فردا در برخی از مناطق جنوبی همراه با مه صبحگاهی پیش‌‍ بینی  می‏‌شود.
 
وی اظهار کرد: در این مدت جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی به طور غالب شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و روی دریا و سواحل در برخی ساعات ۱۶ تا ۴۲ گاهی تا ۵۶ کیلومتر در ساعت و در نواحی جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ و در فراساحل تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
 
وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در مناطق شمالی و مرکزی ۶۰ تا۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر و در فراساحل۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر و در مناطق جنوبی ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ و از بامداد فردا در فراساحل ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی می‌‏شود.
 
راستگو افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۲۷ دقیقه بامداد، مداول ۰۹:۳۹، جزر دوم ۱۶:۱۷ و مد دوم ۲۲:۱۹ خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید