کد خبر : ۳۳,۸۹۱
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۸:۰۵
خارگ نیوز: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.
به گزارش خارگ نیوز، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز (سه شنبه، 16 شهریور) این کمیسیون با حضور  سردار صفری، جانشین پلیس امنیت ناجا، گفت: سردار صفری گزارش مفصلی در مورد رویکردها و سیاست های اساسی پلیس امنیت ناجا ارائه کرد که در این میان مدیریت اتباع خارجی بویژه با توجه به تحولات رخ داده در افغانستان، برنامه های پیش بینی شده برای مبارزه با قاچاق به ویژه مشروبات الکلی، برخورد با اراذل و اوباش، مبارزه با قاچاق سلاح های جنگی و شکاری، راهکار برای مدیریت و حفظ امنیت تجمعات قانونی و غیره از جمله موارد مذکور است.
 
وی ادامه داد: همچنین جانشین پلیس امنیت ناجا به آسیب پذیری‌هایی که در کشور وجود دارد و به حوزه مدیریت ناجا مرتبط است را برای نمایندگان تشریح کرد.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: باید یادآور شد نوع همکاری کمیسیون در راستای کمک به تامین امکانات لجستیک مرتبط با ناجا نیز در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گفت.
 
عباس زاده مشکینی با بیان اینکه  امیر ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز دومین مهمان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قوه مقننه بود، اظهار داشت: وی گزارش جامعی از پیشرفت نیروی دریایی از حیث سخت افزاری و نرم افزاری به ویژه در اقیانوس هند ارائه کرد.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقیانوس هند پرترافیک ترین اقیانوس دنیا است و رفت و آمد زیاد در آن زیاد است لذا بنا به دلیل مذکور و ژئواستراتژیک بودن، این منطقه مورد توجه دنیا است؛ بنابراین تهدیدات نیز زیاد است و در این راستا امیر ایرانی طی گزارشی از نقش مقتدر نیروی دریایی ارتش در ایجاد نظم و امنیت و رفع تهدیدها برای نمایندگان ارائه کرد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید