کد خبر : ۳۳,۳۷۳
۳ شهریور ۱۴۰۰ ۲۲:۲۷
۶ عمارت تاریخی بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود
خارگ نیوز: معاون میراث‌فرهنگی استان بوشهر گفت:۶ عمارت تاریخی استان برای حفظ، احیا و بهره‌برداری با کاربری تفریحی و گردشگری به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، نصرالله ابراهیمی معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر با اشاره به واگذاری ۶ عمارت تاریخی در استان به بخش خصوصی بیان کرد: خانه تاریخی دیانت و مغازه بازار تاریخی بافت قدیم بوشهر، دو طرحی هستند که از طریق ماده ۲۷ واگذار خواهند شد و قلعه زائرخضرخان اهرمی، خانه نجفی، عمارت هفته و عمارت حاج رئیس، ۴ بنایی هستند که از طریق صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف، و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
 
او ادامه داد: همه مراحل برگزاری عمارت دیانت و مغازه بازار بافت تاریخی بوشهر، از دریافت اسناد تا ارائه پیشنهاد مزایده گران و بازگشایی پاکت‌ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، به نشانی www.setadiran.ir انجام می‌شود.
 
معاون اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر عنوان کرد: همچنین علاقه‌مندان به شرکت در مزایده ۴ عمارت نجفی، هفته، حاج رئیس و قلعه زائرخضرخان می‌توانند با مراجعه به درگاه chre.ir و یا تماس با شماره ۳۳۹۹۲۰۱۷ از جزییات این واگذاری‌ها باخبر شوند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید