کد خبر : ۳۳,۲۶۱
۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۴۴
خارگ نیوز: نماینده مردم کبودرآهنگ با بیان اینکه برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان مربوط به ۱۰ سال قبل است، گفت: مبارزه با زیرمیزی‌ها و سقط غیرقانونی جنین در برنامه‌های عین اللهی دیده نمی‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، در سومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم که از صبح امروز (دوشنبه) در صحن مجلس شورای اسلامی آغاز شد، فتح‌الله توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مخالفت با «بهرام عین‌اللهی» وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: حوزه سلامت مهمترین بخش زندگی انسان است و فقدان برنامه دقیق در حوزه سلامت منجر به افزایش بیماری و مرگ می‌شود این در حالی است که عین اللهی فردی متخصص در حوزه پزشکی و چشم پزشکی است و در برنامه وی نشانی از تفکر استراتژیک در حوزه سلامت وجود ندارد و فقط کلی‌گویی کرده است.
 
وی بیان کرد: پزشک خانواده و نظام ارجاع از تکالیف ما در اسناد بالادستی است و پرونده سلامت الکترونیک کشور هم ۱۰ سال است که معطل مانده و وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برنامه‌ای در این زمینه ارائه نداده است.
 
ماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای عین اللهی شما چه برنامه‌ای برای مقابله با پدیده زیرمیزی و سقط جنین دارید؟ متأسفانه بسیاری از برنامه‌ها و آماری که ارائه دادید مربوط به ۱۰ سال قبل است به گونه‌ای که شما در برنامه خود بیماری عروقی را مهمترین عامل مرگ ایرانیان مطرح کرده‌اید که مربوط به ۵ سال قبل است و الان کرونا عامل اصلی مرگ و میر کشور ما است.
 
توسلی ادامه داد: آقای عین اللهی شما چه برنامه‌ای برای مقابله با کرونا دارید؟ بسیاری از برنامه‌ها و آمارهای شما مربوط به زمان فعلی نیست و زمان آن گذشته است. شما در برنامه خود گذری به آمارهای تزریقی واکسن کرونا زدید که به روز نیست و مربوط به ۲ ماه قبل است.
 
وی بیان کرد: سازمان بهداشت جهانی یکی از راهبردها برای مقابله با بیماری‌ها را طب سنتی اعلام کرده اما متأسفانه در کشور ما سخن گفتن از طب سنتی جرم است و شما در برنامه خود هیچ مطلبی درباره مقابله با مافیایی که نمی‌گذارند طب سنتی در کشور جان بگیرد، نیاورده‌اید.
 
توسلی گفت: بسیاری از کادر درمان ما نیروهای قراردادی هستند و حقوق بسیار کمی دریافت می‌کنند که در برنامه شما برای تبدیل وضعیت آنان هم چیزی را ندیدیم.
 
وی با اشاره به اینکه در برنامه شما مطلبی درباره پزشک خانواده و راهکارهای رفع کمبود پزشک و دارو هم دیده نمی‌شود، اظهارداشت: یکی از عوامل ناکارآمدی بیمارستان‌های دولتی ما حضور پزشکان در بیمارستان‌های خصوصی است و شما همزمان در بخش دولتی و خصوصی فعالیت می‌کنید و یکی از سهامداران اصلی بیمارستان «نگاه» هستید.
 
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ تصریح کرد: آقای عین اللهی! آقازاده و داماد شما از استان گلستان در رشته پزشکی فارغ التحصیل شده‌اند و طبق قانون باید چندین سال در آنجا خدمت می‌کردند اما بعد از دو سال و نیم به تهران منتقل شدند که ان شاءالله رانت و پارتی بازی در این زمینه دخیل نبوده باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید