کد خبر : ۳۲,۴۹۴
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۱
توسعه زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر در جزیره خارگ نیازمند توجه ویژه است
خارگ نیوز: یکی از محورهای توسعه و پیشرفت تقویت زیرساخت‌های فرهنگی هنری است که در این راستا اجرا و تکمیل پروژه‌ها و توسعه زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر در جزیره خارگ نیاز به توجه ویژه است.
به گزارش خارگ نیوز، پایه‌های تمدنی هر جامعه متشکل از فرهنگ آن جامعه است که کارشناسان بر این باور هستند که توسعه عرصه‌های گوناگون جامعه بدون توجه به فرهنگ نمی‌تواند دوام و پایدار باشد.
 
در این راستا توجه ویژه به حوزه فرهنگ و هنر، صیانت از حقوق مسئولان یا افرادی که دغدغه امور کار جهادی و فرهنگی دارند امری مهم برای ارتقا سطح فرهنگ است.
 
جزیره مقاوم و راهبردی خارگ با پیشینه تاریخی درخشان فرهنگی در ادوار مختلف از قدمت بالای فرهنگ و هنر اصیل برخوردار است و در این جزیره دارای ظرفیت‌های خوبی در عرصه فرهنگ هنر است و باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کرد.  
 
با وجود اهمیت این موضوع، گرچه مسئولان اقداماتی برای پایه‌ریزی زیرساخت‌های فرهنگی جزیره انجام داده‌اند، اما در این جزیره مؤسسات، مراکز و یا افراد دغدغه‌مند زیادی هستند که از عدم توجه و حمایت‌های مسئولان در تأمین هزینه و اعتبار گلایه دارند.
 
امور فرهنگی جزیره در پیچ تأمین اعتبار
 
فعالان فرهنگی به عنوان زمامدار عرصه تمدن اسلامی ایرانی شناخته می‌شوند اما رسیدگی نکردن به ‌مشکلات حوزه فرهنگ و افراد دغدغه‌مند سبب شده است تا برخی افراد نسبت به این قبیل امور دلسرد شوند،در این راستا بسیاری از پروژه‌های این حوزه نیمه کاره مانده و یا اجرا نشده است.
 
مسئولان از امور فرهنگی حمایت لازم نمی‌کنند
 
 برای الگودهی به نسل سوم انقلاب و شناساندن شهدای نام‌آور جزیره مقاوم خارگ، در راستای رسیدن به تمدن اسلامی در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب برنامه‌های متعددی طراحی و اجرا شده که نیازمند به توجه ویژه است، این گونه برنامه‌ها نیاز به اعتبار قابل توجهی نیست ولی باید از جهات گوناگون در معرفی فرهنگ ایثار و شهادت حمایت شود.
 
 
حوزه فرهنگ و هنر خارگ به زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری نیاز دارد و این حمایت‌ها مسیر را برای ادامه حرکت اصحاب فرهنگ و هنر باز می‌کند و امیدواری را در این میان به وجود می‌آورد.
 
سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و حمایت چهار فعالیتی است که جز وظایف حوزه فرهنگ و هنر است و در کنار صدور مجوزها باید زیرساخت‌های فرهنگی نیز تجهیز شود تا اهالی شریف خارگ سهم فرهنگی خود را در جامعه احساس کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید