کد خبر : ۳۲,۰۹۷
۷ مرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۳۸
اقامه نماز جمعه در همه شهرهای استان بوشهر لغو شد
خارگ نیوز: به سبب وضعیت قرمز و روند صعودی ابتلا به بیماری کرونا اقامه نماز جمعه فردا ۸ مردادماه در همه شهرهای استان بوشهر لغو شد.
به گزارش خارگ نیوز، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت سالروز برگزاری اقامه نخستین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نماز جمعه را کانون اتحاد و وحدت مسلمانان دانست و اظهار داشت: نماز جمعه نقش مهم و قابل توجهی در عرصه‌های معرفتی، تربیتی، سیاسی، اجتماعی، بصیرت‌افزایی و حوزه اقتصادی و فرهنگی دارد.
 
حجت‌الاسلام یعقوب بهمیاری با بیان اینکه مصلی‌های نماز جمعه در شرایط کرونایی به محل رسیدگی به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از این ویروس تبدیل شد، خاطر‌نشان کرد: اکنون 25 شهر استان بوشهر دارای امام جمعه است که استقبال مردم از این مراسم قابل توجه است.
 
وی با بیان اینکه شرایط کرونایی بسیاری از فعالیت‌ها و مراسم‌ها را تأثیر قرار داده است، گفت: مراسم‌ تجمعی در شرایط قرمز و نارنجی کرونایی براساس مصوبه ستاد ملی کرونا ممنوع و این مهم در اقامه نماز جمعه مورد توجه قرار گرفته است.
 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان بوشهر از روند صعودی ابتلا به بیماری کرونا در سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بیشتر شهرها در استان‌ها در وضعیت بسیار خطرناک و خطرناک کرونایی قرار دارند که برپایی اقامه نماز جمعه در این شرایط ممنوع شده است.
 
بهمیاری وضعیت شهرستان‌های استان بوشهر را برشمرد و خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 9 شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز و یک شهرستان هم نارنجی کرونایی است که بر این اساس اقامه نماز جمعه فردا 8 مردادماه در همه شهرهای استان بوشهر لغو می‌شود.
 
وی بیان کرد: به سبب قرار گرفتن مرکز استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی و بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، نماز جمعه شهر بوشهر روز جمعه 8 مرداد برگزار نمی‌شود.
 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان بوشهر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای شکسته شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: در دین مبین اسلام، حفظ و اشاعه سلامتی در اولویت قرار دارد و باید همه مسلمانان در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و ارتقا سلامتی مردم تلاش و همکاری کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید