کد خبر : ۳۲,۰۹۳
۷ مرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۲۳
جشن غدیر باید به بیعت با امام زمان(عج) ختم شود
خارگ نیوز: سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: جشن غدیری موفق است، که شرکت‌کنندگان در آن با حضرت ولیعصر(عج) به عنوان امام زمان خود بیعت کنند.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام محمد قادری، سرپرست معاونت فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر با تبریک عید سعید غدیر خم بیان کرد: در خطبه بلندی که حضرت رسول در حادثه غدیر ایراد فرمودند ۲۳ بار با ۲۳ صفت، حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خوانده شده و در سه بند به صورت ویژه به مساله مهدویت پرداخته شده است.
 
او ادامه داد: جشن غدیری موفق است، که به امام زمان ختم بشود و مردم در انتهای آن جشن، در خلوت خود با حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به عنوان امام زمان خود بیعت کنند.
 
این مقام فرهنگی افزود: ولایت شاه کلیدی است که قرار است هدف اصلی تشکیل حکومت اسلامی را محقق کند و هدف اصلی تمام این مجاهدت‌های فردی و اجتماعی، تشکیل حکومت اسلامی حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است.
 
قادری با بیان اینکه روزه گرفتن در عید غدیر، اطعام غدیر، پوشیدن لباس نو، آذین‌بندی خانه و محله، برگزاری جشن‌های باشکوه و همه کار‌های دیگری که انجام می‌شود، ابزاری برای رسیدن به هدف غدیر هستند،  عنوان کرد: در این روز، مؤمنان باید اتصال و ارتباط قوی‌تری با وجود مبارک امام زمان برقرار کنند.
 
او گفت: در مراسم‌ غدیر به مخاطب گفته می‌شود که امیرالمومنین علی علیه‌السلام از سوی پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و سلم، به عنوان، ولی و سرپرست مؤمنین انتخاب می‌شود و حادثه غدیر را تا همین جا خاتمه می‌دهیم و حتی به بیعت چند روز بعد از این واقعه که مردم بعد از این خطبه به دستور رسول خدا ماندند و با امیرالمومنین بیعت کردند، نمی‌رسیم، در صورتی که ولایت یک امری است که استمرار دارد و فقط مربوط به روز غدیر تنها نیست.
 
سرپرست معاونت فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: جشن‌های غدیر باید به گونه‌ای برنامه ریزی و اجرا شوند که شرکت کنندگان در پایان به این نتیجه برسند که «ای امام زمان! اجداد ما با جد شما، امیرالمومنین، بیعت کردند و امروز هم روز بیعت ما با شما است و ما با اهل بیت خود، با مال، جان و همه وجود خود با شما بیعت می‌کنیم و همه وجودمان در اختیار ولایت است» که با وقوع این اتفاق کلمه توحید و توحید کلمه محقق می‌شود.
 
قادری تاکید کرد: خطبه غدیر قرار بود یک نهر جاری باشد که همه ما را متصل به امام زمان، حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بکند، و خطبه غدیر باید به یک بیعت همگانی برای تجدید پیمان دوباره با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تبدیل شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید