کد خبر : ۳۱,۶۵۸
۳۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۳
اقامه نماز جمعه در ۲۵ شهر استان بوشهر لغو شد
خارگ نیوز: رئیس شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه استان بوشهر از لغو برگزاری آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در ۲۵ شهر استان به سبب وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام یعقوب بهمیاری در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه 90 درصد شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد اظهار داشت: بر‌اساس رنگ‌بندی وزارت بهداشت و درمان، از 10 شهرستان استان بوشهر 9 شهرستان در وضعیت بسیار خطرناک قرمز و تنها شهرستان دیر در شرایط نارنجی کرونایی قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هر گونه تجمع و مراسم در وضعیت قرمز و نارنجی برای شکسته شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا ممنوع است گفت: بر این اساس، نماز جمعه در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی برگزار نمی‌شود.
 
رئیس شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه استان بوشهر با اشاره به اینکه 25 شهر استان دارای امام جمعه است تصریح کرد: بر‌اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای مدیریت بیماری، برپایی آیین عبادی سیاسی نماز جمعه فردا اول مرداد ماه در شهرهای 25 گانه استان لغو شده است.
 
 
بهمیاری، رعایت شیوه‌نامه بهداشتی برای مقابله با بیماری و ارتقا سلامتی را یکی از دستورات مهم دین اسلام دانست و تأکید کرد: با افزایش ایمنی جامعه در برابر بیماری کرونا ان‌شاءالله در هفته‌های آینده شاهد برپایی و اقامه نماز جمعه با حضور باشکوه مردم مومن و انقلابی باشیم.
 
وی بیان کرد: نماز جمعه از ارکان مهم انقلاب اسلامی است که در راستای همراهی با ستاد ملی مقابله با کرونا و مصوبات آن در شرایط قرمز و نارنجی کرونایی برپایی این آیین عبادی سیاسی ممنوع است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید