کد خبر : ۳,۰۹۷
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹
شهروندان بوشهری با ماندن در خانه به شکست کرونا کمک کنند
خارگ نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا ماندن در خانه، مسافرت نرفتن، لغو دورهمی‌ها و نرفتن به دیدار بزرگترها تنها راه شکست این بیماری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش خارگ نیوز؛ مجید خورشیدی روز چهارشنبه درگفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و آغاز تعطیلات رسمی نگرانی افزایش سفرها وجود دارد اما مردم باید در این شرایط حساس برای حفظ سلامت خود و خانواده و جامعه از سفر کردن خودداری و میهمان هم دعوت نکنند.

وی تاکید کرد: امسال نباید بزرگترهای خود را ببینیم زیرا این بازدید باعث به خطر افتادن جان آنان می‌شود به همین دلیل بوشهری‌های مقیم در استان‌های دیگر برای دیدن والدین خود به بوشهر سفر نکنند زیرا این بیماری برای افراد مسن کشنده است.

خورشیدی در خصوص سهم خود در بحران کرونا گفت: از زمانی که بیماری کرونا در کشور مثبت اعلام شد و بدون اینکه منتظر باشم ابلاغیه‌ای ازکشور برسد نخستین جلسه مقابله با بحران کرونا یک روز قبل از انتخابات برگزار شد درحالی که اهمیت انتخابات اینقدر بود که باید به این بحث بیشتر می‌پرداختیم اما سلامت مردم برهمه چیز اولویت دارد.

وی بیان کرد: کمپین دست ندهیم قبل از برگزاری انتخابات در استان بوشهر راه‌اندازی شد و عده قابل توجهی از مردم زمانی که به هم می‌رسیدند از دست دادن که از محوری ترین عامل انتشار بیماری است امتناع می‌کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان مصوبه‌های خوبی داشت و جزو اولین استان‌هایی بودیم که از بعد از انتخابات تا امروز هنوز مراکز آموزشی استان مشغول به کار نشدند.

وی اضافه کرد: در کاهش ساعت کار دستگاه‌های اجرایی پیشگام بودیم و بسیاری از اتقافات در استان از جمله بسته شدن مراکز صنفی به صورت داوطلبانه انجام شد و ما از این تصمیم خودجوش اصناف حمایت کردیم.

خورشیدی تاکید کرد: استان بوشهر در کنترل مبادی ورودی و کسانی که علائم بیماری دارند پیشگام بود و براساس مصوبه استانی ستاد مبارزه با کرونا خروجی‌های استان نیز کنترل می‌شود.

وی ادامه داد: هر آنچه که به ذهنمان رسید و حتی در مواردی که پروتکلی برای نحوه مقابله وجود نداشت بعنوان اقدامی ابتکاری در استان انجام شد و نتیجه آن این شد که به لطف خدا استانی که میتوانست به دلیل ساحلی بودن، تردد شناورها بین چند کشور همسایه و نیروی کار غیر بومی در بخش‌هایی از استان یکی از استان‌هایی با گسترش قابل توجهی از بیماری باشد اما با مشارکت مردم، حضور مسئولانه کادر درمان و سایر مسئولان، اطلاع‌رسانی خوب توانستیم شرایط مناسبی در استان را شاهد باشیم.

خورشیدی تاکید کرد: باتوجه به آغاز تعطیلات نوروزی انتظار می‌رود مردم به توصیه‌های پیشگیرانه در خصوص ویروس کرونا توجه داشته باشند بیماری را جدی بگیرند و از جابه جایی و رفت و آمد در استان‌ها در راستای حفظ سلامتی خود و جامعه توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد: با رفتارهای غیرمسئولانه خود سلامت خود و سایر افراد جامعه را به خطر نیندازیم و در خانه بمانیم.نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید