کد خبر : ۳۰,۸۰۶
۱۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۴
باند تهیه و توزیع مواد مخدر در انتقال از استان بوشهر به خوزستان متلاشی شد
خارگ نیوز: با رصد شبانه‌روزی نیروی انتظامی باند تهیه و توزیع مواد مخدر در حین انتقال از استان بوشهر به خوزستان در محور شهرستان دیلم متلاشی شد.
به گزارش خارگ نیوز، مقابله با مواد مخدر یکی از اولویت‌های نیروهای مختلف امنیتی، انتظامی، نظامی، سپاه پاسداران و بسیج است که در این راستا مقابله با این ماده افیونی، مسئولیت اجتماعی و همگانی شده و تمام آحاد جامعه در برابر این ماده خانمان‌سوز در جامعه مسئولیت دارند.
 
از دیرباز مواد مخدر به‌عنوان یکی از تهدیدات و مشکلات جوامع و چالش مهم سلامت عمومی محسوب می‌شود که مقابله با آن در اولویت قرار دارد.
 
تهدیدهای ناشی از مواد مخدر رشد و پیشرفت جامعه را با خطر مواجه کرده که در این راستا احساس مسئولیت همگانی، برای مقابله با سوداگران مرگ افزایش یافته است.
 
بیش از نیمی از قاچاق مواد مخدر استان بوشهر از طریق دریا کشف می‌شود
 
به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر تمام محورهای مواصلاتی، سواحل و مرزهای دریایی مورد پایش و رصد شبانه‌روزی قرار دارد و در این راستا مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر در اولویت قرار دارد.
 
ارسطو ترکمان‌منش با بیان اینکه استان بوشهر بارانداز مواد مخدر نیست اظهار داشت: قاچاقچیان از این استان را به‌عنوان ترانزیت مواد مخدر استفاده می‌کنند و بیش از نیمی از قاچاق مواد مخدر از طریق دریا کشف می‌شود.
 
وی با اشاره به کشف بیش از 4 تن مواد مخدر در سه ماه نخست امسال در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از این میزان مواد مخدر 42 درصد آن از طریق مرزهای دریایی خلیج‌فارس در استان بوشهر کشف شده و بیشترین کشفیات معادل 60 درصد مربوط به نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر است.
 
متلاشی شدن باند مواد مخدر در محور مواصلاتی دیلم
 
با رصد شبانه‌روزی نیروی انتظامی باند تهیه و توزیع مواد مخدر در حین انتقال از استان بوشهر به خوزستان در محور شهرستان دیلم متلاشی شد.
 
به گفته رئیس پلیس شهرستان دیلم در پی رصد اطلاعاتی مأموران پلیس، یک نفر توزیع کننده این مواد افیونی که از یکی از استان‌های همجوار اقدام به تهیه یک محموله مواد مخدر کرده و در حال انتقال آن به استان خوزستان بود شناسایی شد.
 
سرهنگ رضا اسماعیلی افزود: در یک عملیات، مأموران نیروی انتظامی دیلم در ایستگاه بازرسی شهید موسوی با رصد دقیق محورهای مواصلاتی منتهی به استان خوزستان خودرو حامل مواد مخدر شناسایی و توقیف شد.
 
فرمانده انتظامی شهرستان دیلم از متلاشی شدن این باند تهیه و توزیع مواد مخدر خبر داد و خاطرنشان کرد: در بازرسی از این خودرو 22 کیلوگرم تریاک که به‌صورت ماهرانه در کف خودرو جاسازی شده بود کشف و یک نفر متهم دستگیر شد و در اختیار مراجع قضائی دیلم قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه استان بوشهر برای فعالیت سوداگران مرگ ناامن است تأکید کرد: تمام حرکات و فعالیت‌های قاچاقچیان مواد مخدر به‌صورت شبانه‌روزی رصد و در کوتاه‌ترین زمان دستگیر می‌شوند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید