کد خبر : ۳۰,۵۴۰
۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۶:۳۵
پلیس بنادر امارات مقررات جدیدی برای شناورهای سنتی ایرانی اعمال کرد
خارگ نیوز:رئیس اداره بندر ودریانوردی گناوه گفت: پلیس بنادر امارات متحده عربی مقررات سخت گیرانه‌ جدیدی برای شناورهای سنتی ایرانی اعمال کرد.
به گزارش خارگ نیوز، داود بهادری اظهار داشت: بنا به اخبار دریافتی، به تازگی پلیس (شرطه) بنادر امارات از لنج‌های سنتی ایرانی که به آن منطقه ورود می‌کنند، چنانچه در حین بازرسی لباس‌های فرم نظامی و شبه نظامی را مشاهده کنند اقدام به ممانعت از ورود و توقیف شناور می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه دلایل این برنامه پلیس امارات مشخص نیست، اظهارداشت: همچنین خدمه شناورها، در زمان سفر به کشور امارات متحده عربی از به‌ همراه داشتن کارت پایان خدمت و سایر کارت‌های عضویت در پایگاه‌های مقاومت بسیج بجد خودداری کنند.
 
رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه از تعاونی لنجداران این شهرستان خواست نسبت به اطلاع رسانی به مالکان و خدمه شناورها در این زمینه، به آنان توصیه کند از به همراه داشتن هر گونه البسه اشاره شده به هر نحو حتی به‌عنوان پارچه تنظیف پرهیز کنند.
 
بندر تجاری گناوه از بنادر فعال استان بوشهر است و شغل و معیشت عمده مردم این منطقه از طریق مراودت تجاری با کشورهای همسایه خلیج فارس وابسته است.
 
ایرنا

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید