کد خبر : ۳۰,۴۸۶
۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۷
واکسن‌ها کجاست؟!
خارگ نیوز: بر اساس آمار اعام شده تا کنون کمتر از سه درصد جمعیت ایران هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند. این در حالی است که اگر بخواهیــم به یک ایمنی نسبی در جامعه شویم باید حداقل 70 درصد جمعیت کشور را واکسینه کرده باشیم.
به گزارش خارگ نیوز، روند واکسیناسیون نیز بسیار بی برنامه و نا مشخص پیش می رود و طبق جدول زمانبندی که در ابتدای روزهای شــروع واکسیناســیون اعام شد پیش نرفته است. همه بیماران خاص نتوانسته اند واکسن دریافت کنند و سالمندان نیز با مشکات بســیاری در این راستا مواجه شده اند و واکسیناسیون عمومی نیز که قرار بود در تیرماه اغاز شود، به شهریور موکول شده است.
 
از طرفی هر روز از اخبار اعلام می شود واکسن تولید و یا خریداری شده، اما مردم می پرسند پس این واکسن ها کجاست و چرا به دست مردم نمی رسد؟! همین چند روز پیش وزیــر نیرو اعام کرد 16 میلیون دوز واکســن از پول های کشورمان که در عراق با تکلیف بود خریداری شده و در حال ورود بــه ایران است، اگر این میزان واکسن خریداری شده چرا به مردم تزریــق نمی شود؟
 
 
 
اما مینو محرز که خود را از تولیدکنندگان واکسن کرونای داخلی می داند اعلام کرده واکسن برکت از بیشتر واکسن های موجود در جهان مطمئن تر است و خود نیز همین واکسن را تزریق کرده است. اما این واکسن نیز هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته و یا اگر هم توزیع شده بسیار محدود بوده است. که امید است در روزهای آتی میزان واکسن داخلی و خارجی در اختیار مراکز بهداشتی بیشتر شود.
 
این وضعیت در حالی است که مردم در کشورهای دیگر بــه راحتی  و آزادانه در ورزشگاهها و مجامع عمومی حاضر می شوند، ولی در ایران ما از یک فاز به فاز دیگر بحران کرونا وارد می شویم.
 
البته ایرانی ها هیچ گاه از دیدن شادی دیگران ناراحت نشده اند اما در دل می گویند چرا کشور ما با این همه دانشمند و این میزان از منابع خدادادی  هنوز نتوانسته رفاه حال مردم را حداقل در زمینه بهداشتی تامین کند و ما روزانه به اندازه یک هواپیما باید آمار کشته شدگان کرونایی مان باشد؟ چرا هیچ گونه نظم و ترتیب در روند واکسیناسیون کشــور و یا حداقل در اطلاع رسانی پیرامون ایــن موضوع وجود ندارد؟
کلیدواژه ها: واکسن کرونا جزیره خارگ 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید