کد خبر : ۳۰,۳۷۸
۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۹
اوج‌گیری دوباره کرونا و قرمز شدن 90 درصد شهرستانهای بوشهر
هر روز دریغ از دیروز
خارگ نیوز: نوار جنوبی کشور هفته‌ هاست رنگ قرمز گرفته و کرونا در شکل‌ها و انواع گوناگون جولان می‌ دهد. در تازه ترین اتفاق، شمار مناطق قرمز استان به 9 شهرستان رسید و فقط بوشهر در وضعیت نارنجی می باشد که با رشد روزانه بستری ها، مرکز استان نیز در مسیر قرمز در حرکت است.
به گزارش خارگ نیوز، با مقایسه آمارها و ارقام مبتلایان و شمار جان‌باختگان کووید-۱۹ در استان بوشهر و حتی دیگر استان‌های جنوبی در بازه‌های زمانیِ حتی هفته‌ای، تنها یک جمله باقی می‌ماند «هر روز دریغ از دیروز...»
 
به عقیده کارشناسان، جدا از کمرنگ شدن رعایت شیوه نامه های بهداشتی خصوصا در هفته های اخیر که تجمعات انتخاباتی برگزار شد، کولر و سیستم های سرمایشی که راه انتقال هوا و تهویه را مسدود می کند باعث اوج گیری کرونا شده و جنوب را به سمت بحران کامل برده است.
 
از طرفی، روند کند واکسیناسیون نیز قوز بالا قوز شده و مانع از ایمنی جمعی در برابر کرونا شده است.
 
براساس آخرین اعلام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تاکنون ۴۱ هزار و ۹۰۹  نفر یعنی کمتر از ۴ درصد جمعیت استان واکسن دریافت کرده‌اند که از این تعداد کمتر از نصف (۱۶ هزار و ۶۴۱ نفر) هردو دوز را دریافت کرده‌اند و مابقی در انتظار فراخوان برای دوز دوم هستند.
 
براساس اعلام مسئولان، استان های جنوبی از جمله بوشهر وارد پیک پنجم کرونا شده اند، از این رو برای کاهش تلفات این مرحله قطعا کنترل جدی تر مرزهای ورودی استان خصوصا دریایی ضروری است تا از همه گیری کرونای جهش یافته پیشگیری شود.
 
در کنار آن سرعت بخشیدن به واکسیناسیون عمومی و همچنین رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مردم ضروریست.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید