کد خبر : ۳۰,۰۷۵
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۴
نماینده شرکت آب و فاضلاب در جزیره خارگ مستقر شود
خارگ نیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تاکید بر تسریع اجرا طرح‌های آبرسانی گفت: امسال مجلس شورای اعتباراتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای حوزه آب تصویب کرده که نقش مهمی در تکمیل پروژه‌های آبرسانی دارد.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم جمیری شامگاه دوشنبه در نشست با مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر شرایط بارش باران در فصل زمستان را نامطلوب دانست و اظهار داشت: با توجه به وضعیت نامناسب باران در فصل گذشته در آستانه تابستان به احتمال قوی ممکن است برای تأمین آب شرب در استان بوشهر با مشکلاتی روبه‌رو باشیم.
 
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر برنامه‌ریزی برای جلوگیری از بحران کم آبی در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزود: برای رفع مشکلات تأمین آب باید تدابیر لازم اندیشیده شود تا بتوان فصل تابستان بدون بحران پشت سر گذاشته شود.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر خدمات شرکت آب و فاضلاب استان را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: هر چند طرح‌هایی در تأمین آب شرب انجام شده ولی همچنان کمبودهایی وجود دارد.
 
وی با بیان اینکه هماهنگی لازم برای تأمین آب شهرها و روستاهای دیلم با وزارت نفت برای آبرسانی از شرکت نفت بهرگان به بندر امام حسن (ع) انجام شده تصریح کرد: این مورد به‌ صورت موقت است ولی برای آبرسانی به‌ صورت دائم نیاز است کارهای اساسی انجام شود.
 
جمیری با اشاره به اجرا پروژه‌های آب‌شیرین‌کن 35 هزار و 17 هزار مترمکعب بوشهر خاطرنشان کرد: اگر این 2 پروژه در فصل تابستان تکمیل و راه‌اندازی نشد لازم است برای فاز نخست هر کدام به ظرفیت 10 هزار مترمکعب وارد مدار شده تا بخشی از مشکلات برطرف شود.
 
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی مشکل خط انتقال 8 کیلومتری آب دیلم را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برای اصلاح و نوسازی این خط لازم است اقدامات لازم انجام شود که در این راستا با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای تأمین اعتبار هماهنگی شده که برای عملیاتی شدن آن نیاز به تلاش بیشتری است.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر مدیریت توزیع برای آبرسانی به روستاهای دیلم و بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای جلوگیری از آبرسانی به خانه باغ‌ها و مصرف در بخش کشاورزی و دام باید اقدامات لازم انجام شود تا آبرسانی به روستاها دچار مشکل نشود.
 
وی بازسازی و اصلاح فرسودگی شبکه توزیع آب در روستاهای اطراف گناوه را مورد تأکید قرار داد و افزود: در این راستا بخشی از شبکه‌های آبرسانی دیلم و بوشهر فرسوده است و نیاز به نوسازی و اصلاح دارد تا آب تأمین شده در اختیار مردم قرار بگیرد.
 
جمیری با بیان اینکه امسال مجلس شورای اسلامی اعتباراتی در بودجه 1400 برای حوزه آبرسانی تصویب کرده است خاطرنشان کرد: در این راستا مجموعه وزارت نیرو اظهار رضایت کرده و زمینه لازم برای تأمین اعتبار فراهم است و اگر تلاش کنند اعتبارات منظور شده تخصیص دهند بسیاری از مشکلات در اتمام پروژه‌های آبرسانی و نوسازی شبکه آبرسانی برطرف می‌شود.
 
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرا طرح فاضلاب در شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز به تلاش بیشتری است که در شهر جنوب شهر بوشهر نیاز است طرح مطالعه شده به مرحله عملیات برسد و تلاش شده اعتبارات لازم از سوی برنامه و بودجه تخصیص داده شود.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تأکید بر تکمیل ایستگاه پمپاژ فاضلاب گناوه و دیلم گفت: برای تأمین آب روستاها و شهرها که دچار کمبود هستند باید به‌ صورت اضطراری طرح‌های مورد نظر اجرا شود تا مردم دچار نگرانی نشوند.
 
وی با تأکید بر توجه مردم در مدیریت مصرف و صرفه‌جویی افزود: با توجه کاهش بارندگی و وضعیت منابع آب باید مردم در مصرف آب توجه ویژه کنند و مدیران هم در توزیع آب در شبکه‌های آبرسانی عدالت را رعایت کنند تا مناطق دچار بحران نشوند.
 
جمیری با قدردانی از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: در نشست با وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب کشور بر توجه به حل مشکل افزایش تعرفه آب مصرفی در تأمین آب از شرکت نفت بهرگان به بندر امام حسن (ع) تأکید کردند.
 
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی استقرار نمایندگی شرکت آب و فاضلاب در جزیره خارگ را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با هماهنگی وزارت نفت این مهم باید بررسی کارشناسی قرار بگیرد و آب مورد نیاز مردم خارگ از طریق شرکت نفت تأمین شود.
 
پروژه‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر به ظرفیت 50 هزار مترمکعب وارد مدار تولید می‌شود
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با قدردانی از حمایت‌های نماینده مردم در اجرا طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تصریح کرد: اعتبارات مصوب در مجلس شورای اسلامی در حوزه آبرسانی نشان از دغدغه نمایندگان نسبت به مشکلات مردم است که جای قدردانی دارد.
 
عبدالحمید حمزه‌پور افزود: با تخصیص اعتبارات مصوب، تلاش جهادی در حوزه آب ایجاد می‌شود و این در حالی است که اعتبارات قابل توجهی در ردیف‌های مختلف بودجه و خشکسالی مصوب شده که بارقه امید برای تکمیل طرح‌های آبرسانی است.
 
وی با بیان اینکه به‌زودی اعتبارات تخصیصی اعلام می‌شود گفت: با اعتبارات مشکلاتی که در اجرا پروژه‌ها است برطرف می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یکی از مشکلات مهم تخصیص اعتبارات دانست و خاطرنشان کرد: سال قبل تخصیص اعتبارات زیر 30 درصد رسید ولی در اجرا پروژه‌های آبرسانی مشکلی ایجاد نشد.
 
حمزه‌پور با بیان اینکه پروژه‌های بزرگی در حوزه آبرسانی برای استان بوشهر تدوین و عملیاتی شده افزود: مرکز استان بوشهر پسندیده نیست آب جیره‌بندی باشد که با توجه به شاخص جمعیتی نیاز به توجه ویژه است که تلاش نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در این عرصه قابل ستایش است.
 
وی با اشاره به اجرا پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر به ظرفیت‌های 35 هزار و 17 هزار مترمکعب تصریح کرد: این 2 پروژه فعال است و خط انتقال، مخزن و تجهیزات آنها اجرایی شده و روند مطلوبی دارد که امید می‌رود تا 2 ماه آینده مرحله نخست این پروژه‌ها هر کدام به ظرفیت 10 هزار مترمکعب وارد مدار تولید شود.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا نیمه نخست امسال بخش نخست پروژه‌های آب‌شیرین‌کن 35 هزار و 17 هزار متر مکعب بوشهر وارد مدار بهره‌برداری شود که نقش مهم و تعیین کننده در حل مشکل بخشی از کمبود آب شرب دارد.
 
حمزه‌پور از افتتاح 2 پروژه آب‌شیرین‌کن به ظرفیت 52 هزار مترمکعب در شهر بوشهر پایان امسال خبر داد و بیان کرد: با تکمیل این پروژه‌ها دیگر دغدغه مشکل آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر در سال آینده نیست که امید می‌رود برای گذر از تابستان امسال با همکاری مردم با مدیریت مصرف آب مشکلی ایجاد نشود.
 
وی با بیان اینکه برای حل مشکلات فرسودگی شبکه‌های آبرسانی اقدامات مهم در حال اجرا است گفت: در نوسازی شبکه آبرسانی طرح‌های متعددی اجرا شده و یا در حال اجرا است که نقش مهمی در حل مشکلات محلات و مناطق دارد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تکمیل طرح فاضلاب بافت تاریخی بوشهر خبر داد و بیان کرد: اجرا طرح فاضلاب در مناطق جنوبی بوشهر طراحی شده که با ابلاغ اعتبارات عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
 
حمزه‌پور با بیان اینکه افتتاح پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر تنها مختص این شهر نیست بلکه در همه شهرها و روستاها تأثیر دارد گفت: امسال افزون بر 50 هزار مترمکعب آب از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن وارد مدار تولید می‌شود که نقش مهمی در حل مشکلات دارد.
 
وی سرمایه‌گذاری بیش از 500 میلیارد در اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعب بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اجرا پروژه آب‌شیرین‌کن روستای هلیله به ظرفیت یک‌ هزار مترمکعب در حال اجرا است که براساس قول پیمانکار تا اواخر تیرماه مرحله نخست آن به ظرفیت 600 مترمکعب آن تکمیل می‌شود و این در حالی است که در جزیره شیف هم پروژه آب‌شیرین‌کن به ظرفیت یک‌ هزار مترمکعب در حال اجرا است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید