کد خبر : ۳۰,۰۵۸
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۳۶
مجوز احداث داروخانه جمعیت هلال احمر استان صادر شد
خارگ نیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: مجوز احداث داروخانه جمعیت هلال احمر استان صادر شده و در این راستا دارو‌های خاص و مورد نیاز بیماران بوشهری تامین می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم جمیری ظهر امروز در نشست با مسئولان جمعیت هلال احمر با بیان کمبود و نقصان زیرساخت امدادی هلال احمر استان بیان کرد: در سال‌های اخیر با افزایش وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله در استان بوشهر و لزوم پاسخگویی سریع به نیازمندی‌های آسیب‌دیدگان، اعتبارات مالی و زیرساخت امدادی هلال احمر استان دچار نقصان و کمبود شده است.
 
او با اعلام صدور مجوز برای احداث داروخانه جمعیت هلال احمر استان بوشهر عنوان کرد: این داروخانه در سال ۱۳۹۳ با موافقت کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر راه‌اندازی شد و با رایزنی صورت گرفته امسال مجوز کمیسیون ماده ۲۰ سازمان غذا و داروی کشور صادر شده است.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: مذاکرات صورت گرفته در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر مقرر شد برای تامین دارو‌های خاص و مورد نیاز بیماران استان اقدامات لازم به عمل آید و اعتبار برای تعمیرات اساسی تجهیزات و ادوات امدادی تخصیص یابد.
 
جمیری ادامه داد: ساختمان‌ها و انبار‌های امداد در سطح حوزه انتخابیه، تامین لوازم و تجهیزات مورد نیاز خودرو‌های ارتباطات سیار، تامین تجهیزات و ادوات امدادی برای پایگاه‌های امدادی جاده‌ای، دریایی و کوهستانی از جمله خودروی نجات، آمبولانس و قایق امدادی مورد توجه قرار گرفت که مدیرعامل هلال احمر قول همکاری مساعد داد.
 
او تاکید کرد: یکی از مطالبات مهم بیماران خاص تامین دارو‌های خاص است که با راه‌اندازی داروخانه تخصصی هلال احمر در استان دارو‌های بیماران خاص تهیه و نگرانی این خانواده‌ها برطرف می‌شود.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های پیشگیری از حوادث غیرمترقبه گفت: ارائه آموزش‌های لازم به جامعه برای پیشگیری از مشکلات و بحران در زمان وقوع حوادث یکی از ضروریات است.
 
جمیری با ستودن خدمات امدادگران هلال احمر در بخش‌های مختلف بیان کرد: امدادگران در تمام شبانه‌روز برای رسیدگی به حادثه‌دیده‌ها آماده‌باش هستند که خدمات و فعالیت آنان درخور تحسین است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید