کد خبر : ۲۹,۹۹۲
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۷:۳۵
حضور پرشور مردم در انتخابات باعث اقتدار ایران و اسلام می‌شود
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: حضورپرشور مردم در عرصه انتخابات سرنوشت ساز و موجب اقتدار و قدرت ملی و فراملی ایران و اسلام خواهد شد.
به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز شنبه در آستانه انتخابات ۲۸ خرداد در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه حضور نیافتن مردم در عرصه انتخابات موجب چالش‌های داخلی و بین المللی می‌شود، حضور حماسی ملت در این عرصه وظیفه الهی، ملی و انسانی به شمار می‌رود.
 
وی با بیان اینکه رئیس جمهوری به عنوان فرد اول حوزه اجرایی کشور دارای نقشی مهم در مدیریت اجرایی و کلان نظام و دومین شخص بعد از رهبری نظام است اضافه کرد: برای ایجاد تحول و حرکت به سمت پیشرفت، خدمت به مردم و اسلام باید مردم به صورت پرشور در صحنه انتخابات شرکت و فردی بصیر و دقیق را انتخاب کنند.
 
صفایی بوشهری ایمان و اعتقاد بالا، تقوای رفتاری و اخلاق اسلامی را از جمله شاخصه‌های نامزد اصلح عنوان کرد و گفت: فرد منتخب باید تجسم عینی اعتقاد والای دینی، شاخص تقوای اسلامی و تجسم عینی رفتارهای اخلاقی باشد چون اگر اینگونه نباشد این فرد دارای شخصیتی متزلزل، با ویژگی‌های منفی، ناهنجاری‌های شخصیتی و اختلال رفتاری خواهد بود و این مناسب رئیس جمهوری کشور نیست.
 
وی ادامه داد: فرد اصلح باید در عرصه شناخت ایران، مشکلات ملی و داشتن ظرفیت‌های والا در جغرافیای ایران آشنایی کامل داشته باشد یعنی ویژگی‌های ملی، ظرفیت‌ها و راهکارها را بداند، استان‌ها را بشناسد و دارای یک تیم قوی باشد، همچنین در فضای بین المللی نیز دارای برنامه و از ظرفیت‌‍‌های بین المللی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، علم و فناوری و حوزه‌های مختلف حیات نظام استفاده کند. 
 
امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به اینکه رئیس جمهوری دارای مدیریت اجرایی کلان کشور است فرد منتخب باید قدرت مدیریت داشته باشد و معتقد به توانمندی‌های منابع انسانی بویژه جوانان کشور باشد.
 
وی تاکید کرد: نامزد اصلح باید به قدرت ظرفیت سرزمینی و توانمندی سرمایه‌های سرزمینی ایران اعتقاد داشته و چشم داشتی به بیگانگان نداشته باشد چون کشورهای بیگانه همیشه به دنبال منافع خود هستند و نگاه به ما یک نگاه سودا گرایانه است.
 
صفایی بوشهری ادامه داد: رئیس جمهوری باید توان داخلی را قبول داشته باشد چون ایران اسلامی سراسر منابع انسانی و ظرفیت سرزمینی است و نگاه او به فضای بین المللی یک نگاه جامعی باشد تا بتواند از ظرفیت بین المللی به سود انقلاب اسلامی استفاده کند. 
 
وی گفت: مردمی و مردم دار بودن از دیگر ویژگی‌های رئیس جمهوری منتخب است و بداند که مردم با رای خود این نعمت را به او ارزانی داشتند و او را در این جایگاه قرار دادند به همین دلیل باید همیشه قدردان، خدمتگزار و دوست‌دار مردم و همچون آنها زندگی کند.
 
امام جمعه بوشهر افزود: رئیس جمهوری اصلح کسی است که در مسیر پیشرفت و توسعه ایران اسلامی قدم بردارد و موجب عزت و اقتدار ایران در فضای ملی و فراملی باشد و اینگونه نباشد که ایران در چهار سال دچار سکوت اقتدار و قدرت سیاسی، فرهنگی، امنیتی، دفاعی و علم و فناوری باشد بلکه موجب اعتلای کشور شود. 
 
صفایی بوشهری، ولایت مداری، توجه به امور جوانان، ایجاد وحدت بین اقوام و مذهب، ایجاد همگرایی و اتحاد و پرهیز از هر گونه افتراغ و واگرایی، عدالت خواهی، سعه صدر و مقاوم در برابر چالش‌ها را از دیگری ویژگی‌های رئیس جمهوری عنوان کرد.
 
انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید