کد خبر : ۲۹,۹۱۰
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۱۶
مجوز رویه ترانزیت خارجی برای گمرک دیر صادر شد
خارگ نیوز: گمرک جمهوری اسلامی ایران مجوز رویه گمرکی «ترانزیت خارجی» برای گمرک دیر صادر کرد.
به گزارش خارگ نیوز، بهروز قره بیگی ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر در دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اموراقتصادی و دارایی در استان بوشهر که به میزبانی گمرک بوشهر برگزار شد، بیان کرد: رویه ترانزیت خارجی در گمرک مربوط به کالا‌هایی است که از مبدایی در خارج از کشور به مقصدی در خارج از کشور می‌رود و فقط از خاک کشور ثالث عبور می‌کند.
 
او افزود: با توجه به افزایش میزان صادرات و ترانزیت از بندر دیر، در گذشته مجوز رویه گمرکی «کارنه تیر» برای این بندر صادر شده بود که با درخواست فعالان اقتصادی و افزایش میزان ترانزیت کالا با پیگیری ستاد گمرکات استان بوشهر، مجوز رویه گمرکی «ترانزیت خارجی» نیز برای این بندر صادر شد.
 
مدیرکل گمرک بوشهر ادامه داد:دریافت این مجوز علاوه بر ارز آوری و تسهیل در بازرگانی موجب کاهش هزینه‌ها و توسعه اشتغال پایدار و همچنین رونق تولید در این منطقه می‌شود.
 
قره بیگی با بیان اینکه متقاضیان ترانزیت خارجی از این پس نیازی نیست به گمرک بوشهر مراجعه کنند، بیان کرد: فعالان اقتصادی و متقاضیان ترانزیت خارجی می‌توانند از هر مرز ورودی کشور به صورت مستقیم برای ترانزیت کالای خود از طریق گمرک بندر دیر اقدام کنند.
 
او گفت: بیشترین درخواست برای ترانزیت کالا از گمرک دیر مربوط به کشور‌های آسیای میانه، کشور‌های اروپایی و ترکیه است که می‌خواهند کالاها را به کشور‌های حوزه خلیج فارس ترانزیت کنند.
 
ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر افزود: در کنار تلاش این ستاد برای دریافت مجوز ترانزیت خارجی به بندر دیر، تجهیز زیرساخت‌های ارتباطی و نیروی انسانی مورد نیاز در گمرک دیر نیز در نظر گرفته شده است.
 
قره بیگی بیان کرد: همچنین با چشم اندازی که برای بندر دیر پیش بینی شده است پیگیر مجوز انبار اختصاصی تحت کلید گمرک و رویه گمرکی «کران بری» برای این بندر هستیم که امیدواریم پس از طی مراحل مطالعات تخصصی مجوز آن‌ها نیز صادر شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید