کد خبر : ۲۹,۸۰۵
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۰۰
صعود به قله ۴۳۷۵ متری توسط کوهنورد خارگی
خارگ نیوز: رئیس هیات کوهنوردی خارگ گفت: طی یک برنامه ریزی مدون واز پیش تعین شده یک ماهه، آماده سازی لازم جهت صعود به قله ۴۳۷۵ متری خلنو که بام استان تهران محسوب می شود صورت پذیرفت.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا دشتی زاده در گفتگو با خارگ نیوز اظهار داشت: طی یک برنامه ریزی مدون واز پیش تعین شده یک ماهه، آماده سازی لازم جهت صعود به قله ۴۳۷۵ متری خلنو که بام استان تهران محسوب می شود صورت پذیرفت.
وی افزود: با توجه به شرایط خاص جغرافیایی جزیره  کهدر ارتفاع منفی از سطح دریای آزاد قرار دارد تحولات جسمانی کوهنوردان خارگی در هنگام صعود به قله های مرتفع بسیار عمیق تر از دیگر کوهنوردان است و نیازمند تلاش و کوشش همچنین تحمل سختی های دوچندان  می باشد.
 
رئیس هیات کوهنوردی خارگ تصریح کرد : درجزیره خارگ بستر مناسبی جهت ورزش کوهنوردی و انجام تمرینات وجود ندارد، وما توانستیم با جایگزین نمودن فعل خواستن و اعتقاد راسخ به قابلیت های ورزشکاران خارگی همچنین بروز توانمندی‌های آنها نام این جزیره مقاوم و راهبردی را در این  ورزش بر سر زبان ها جاری سازیم.
 
وی گفت: برنامه ۱۴۰۰ هیات کوهنوردی خارگ که شامل برنامه های زیست محیطی،همگانی،سنگ نوردی،تمرینات،جمعه های تندرستی،صعود به قله ها،طبیعت گردی،غار نوردی،دره نوردی،آموزشی وگام اصلی امسال که  تربیت مربی از کوهنوردان خارگی هست تدوین شده که در فرصت مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.
دشتی زاده در پایان یادآور شد : در جزیره خارگ استعداد های نهفته و بالقوه ای در همه رشته های ورزشی وجود دارد که می طلبد با ایجاد زمینه مناسب برای جوانان و حمایت مادی و معنوی از آنها به رشد و شکوفایی آنها کمک کرد، شایسته است همه زحمت کشان در این زمینه تلاش کنند تا روح بزرگ ورزش که از قدرت بالایی برخوردار است  بتواند در رشد و پیشرفت زندگی انسان ها نقش آفرین باشد .

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید