کد خبر : ۲۹,۶۳۵
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۴۲
امام خمینی(ره) در اندیشه و عمل خداباور و مردم محور بود
خارگ نیوز: ناصر ابراهیمی بخشدار ویژه خارگ همزمان با سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵خرداد پیامی صادر کرد.
 در متن پیام ناصر ابراهیمی بخشدار ویژه خارگ آمده است: سی و دومین سالگرد ارتحال جانسوز و ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی و پیشوای مستضعفان جهان امام خمینی (ره) و پنجاه و هشتمین سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد را که مقدمه پیروزی نهضت اسلامی و فروپاشی نظام منفور شاهنشاهی گردید، به مردم غیرتمند و شجاع ایران اسلامی و جزیره راهبردی خارگ تسلیت عرض می‌نمایم.
 
چهارده خرداد ماه یادآور هجرانی بزرگ و تداعی کننده حزن و غم برای مردم ایران است. روزی که مردم ایران رهبر حکیم، روشن‌بین، عالم، سیاستمدار و مجاهد خستگی ناپذیری را از دست دادند که استقلال و ظلم‌ناپذیری و حیات عزتمندانه را به آنها آموخته بود. سی و دو سال از رحلت جانسوز امام عظیم‌الشان می‌گذرد و داغ این فراق هنوز در دل‌های مردم مسلمان و عدالت‌خواه و ظلم‌ستیز تازه است.
 
امام خمینی (ره) یگانه فرزانه تاریخ، مجاهدی نمونه و بی‌مانند بود. در برابر ظلم بپاخاست و تا استقرار جمهوری اسلامی حرکت عظیم انقلابی مردم را هدایت کرد. حکومتی را بنیان نهاد و آرزویی به قدمت تاریخ مبارزات حق طلبانه را جامه تحقق پوشاند و مسیری روشن در برابر دیدگان مظلومان گشود.
 
انقلاب اسلامی با هدایت رهبر معظم انقلاب اکنون بنای استواری است که بر سنگ بنای اندیشه‌های ماندگار حضرت امام (ره) و متکی به پشتیبانی ملت بزرگ ایران در راه پیشرفت و سرافرازی قدم بر می‌دارد.
 
رمز بقا و تکامل خط و راه امام (ره) در وحدت و انسجام ملی نهفته است و همگان باید بدانیم امروز اختلاف افکنی و ناامید ساختن مردم از آینده حرکت در مسیر پیشرفت جامعه و به سود ایران عزیز نیست. جامعه بی‌امید و بی‌اراده نمی‌تواند با نشاط و تغییرآفرین باشد. در اندیشه امام راحل رحمت الله علیه، مردم به عنوان ولی‌نعمتان و صاحبان اصلی کشور، نقش محوری در تشکیل و اداره و استمرار جمهوری اسلامی دارند. امام خمینی در اندیشه و عمل خداباور و مردم محور بود. این دو مفهوم، رکن اصلی نهضت ایشان و هسته بنیادین جمهوری اسلامی است.
 
اهالی صبور جزیره خارگ، چهاردهم و پانزدهم خرداد را با تاکید بر استمرار اندیشه روشن و بلند آن مرد الهی و میراث ماندگارش در پیروی از رهبر معظم انقلاب بزرگ می‌دارند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید