کد خبر : ۲۹۴
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۴
بام کشور ترکیه زیر پاهای کوهنوردان جزیره خارگ
خارگ نیوز :کوهنوردان جزیره خارگ موفق به فتح قله ۵۱۳۷ متری آرارات مرتفعترین قله کشور ترکیه شدند.
‎محمد رضا دشتی زاده اظهار داشت:هیات کوهنوردی جزیره خارگ در راستای برنامه سالیانه خود با برنامه ریزی مدون و از پیش تعیین شده از اوایل سال گامهای لازم را برای این صعود در دستور کار خود قرارداد
‎ابتدا اقدام به برگزاری دوره برف و یخ نمود بدلیل اینکه این صعود پیمایش از یخچالهای دائمی را داشت یکی از ضروریات برگزاری این دوره بود.

‎وی افزود : سپس با برنامه ریزی صعودهایی که افراد اعزام شونده بتوانند به امادگی لازم دست پیدانمایند راه رسیدن به این مهم را هموار نمود.

‎ریس هیات کوه نوردی خارگ تصریح کرد: در ادامه بدلیل اینکه دوشب شبمانی در ارتفاع ۳۲۰۰ متر و همچنین ۴۱۰۰ متر در مسیر رسیدن به قله ارارات وجود داشت قبل از اعزام برنامه شبمانی در قله شاهانکوه را که متناسب با دمای این برنامه بود در ارتفاع ۴۰۰۰ متر برنامه ریزی نمود.

‎دشتی زاده گفت: ر پایان با اعزام ۴ نفر از کوهنوردان جزیره خارگ بنام های محمدرضا دشتی زاده،عماد حیدری، رساحیدری و مرضیه ناصری به کشور ترکیه در یک برنامه ۳ روزه موفق به فتح قله آرارات مرتفعترین قله این کشور شدند.

‎وی خاطر نشان کرد: از آنجایی که این قله یکی از قله های بنام می باشد این صعود برگ ذرینی برای کوهنودان جزیره خارگ خواهد بود و کارنامه درخشانی برای این جزیره محسوب خواهد شد، همچنین هزینه این اعزام که ۸ میلیون تومان شد توسط افراد اعزامی بصورت شخصی تامین شده است.

‎ریس هیات کوه نوردی خارگ در پایان یاداور شد: این صعود نشانه خودباوری جوانانی از جزیره خارگ هست که توانستند با عزم و اراده خود قله بالای ۵۰۰۰ متری را فتح نمایند، همچنین در راستای برنامه مدون این هیات صعود قله آرارات بنام شهید والامقام عبدالحمید میرزایی ثبت شد و یاد و نام آن شهید برفراز آن قله برافراشته شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید