کد خبر : ۲۸,۷۲۵
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱:۱۴
بخشدار ویژه خارگ روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت
خارگ نیوز: بخشدار ویژه خارگ ۲۷ اردیبهشت ماه با انتشار پیامی فرارسیدن "روز ارتباطات و روابط عمومی" را به همه فعالان عرصه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی در دستگاههای دولتی و بخش غیردولتی جزیره راهبردی خارگ تبریک گفت.

به گزارش خارگ نیوز، ناصر ابراهیمی در این پیام نوشت: تحقق اهداف متعالی کشور مرهون تلاش مستمر مدیران و متخصصانی است که دانش و عمر گرانبهای خود را سرمایه‌ای برای سربلندی، سرافرازی و خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار داده‌اند.

وی افزود: بی‌تردید بخش عظیمی از این موفقیتها در گرو ارتباطات هوشمندانه و ارزنده‌ای است که روابط‌ عمومی‌ها با ذینفعان، مردم و مسئولان دارند. در این بین نقش متخصصان حوزه روابط عمومی در استمرار تعاملات و ارتقاء سطح آگاهی و پیاده‌سازی اهداف ترسیم شده، قابل توجه و تقدیر است

بخشدار ویژه خارگ در پیام خود به مناسبت "روز ارتباطات و روابط عمومی" ادامه داد: ماهیت روابط عمومی ماهیتی ارتباط ‌محور و مرتبط با افکار عمومی‌ است. افکار عمومی هم از روابط عمومی شفاف‌سازی، اطلاع‌رسانی و ایجاد ارتباط همراه با احترام متقابل را طلب می‌کند.

وی افزود: نقش روابط عمومی علاوه بر وظایف درون‌سازمانی و دستگاهی، انجام مسوولیت‌های اجتماعی مرتبط با آگاهی‌بخشی جامعه است.
۲۷ اردیبهشت ماه "روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی" نامیده شده است.

نظام اداری دولت در جزیره راهبردی خارگ که دوایر روابط عمومی وظیفه ارائه چهره‌ای شفاف از اهداف و عملکرد آنها را به افکار عمومی بر عهده دارند. 

"روابط عمومی" که در چارچوب علوم اجتماعی یک حوزه تخصصی مجهز به دانش مدیریت اطلاعات و ارتباطات را در برمی‌گیرد، به عنوان رابط اصلی هر سازمان و نهاد با افکار عمومی و ارباب رجوع آن مجموعه شناخته می‌شود.

حرفه روابط عمومی منفک از کار تبلیغات صرف است زیرا با عملکرد راهبردی مبتنی بر دانش و برنامه‌ریزی وظیفه ایجاد ارتباط سازنده، موثر، هدفمند و تعامل فعال در درازمدت با افکار عمومی، ارباب رجوع و همه مجموعه‌های خارج از سازمان متبوع خود را بر عهده دارد.

بر این اساس روابط عمومی با انتقال اطلاعات شفاف پیرامون اهداف، عملکرد و نظرات مدیریت سازمان متبوعش به مخاطبان از یکسو و جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل بازخورد عملکرد سازمان متبوعش در افکار عمومی و انتقال آن به مجموعه مدیریتی سازمان از سوی دیگر، وظیفه دارد تا مغز متفکر، چشم بینا، زبان گویا، گوش شنوا، دست اجرایی و پای پیشرفت یک سازمان باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید