کد خبر : ۲۸,۷۲۳
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۹:۲۶
عاملان گروگان‌گیری ۱۰ میلیاردی دستگیر شدند
خارگ نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان کنگان گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی، عاملان گروگانگیری و اخاذی میلیاردی از پزشک کنگانی دستگیر شدند.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ رهام رضایی فرمانده انتظامی شهرستان کنگان بیان کرد: در فروردین امسال فردی با مراجعه به پلیس آگاهی این فرماندهی یک فقره آدم ربایی و اخاذی را گزارش کرد.
 
او افزود: شاکی که خود را پزشک معرفی کرده اعلام داشت، اسفند پارسال در منزل خود حضور داشته، که با مراجعه چند نفر به درب منزلش او را گروگان گرفتند و پس از انتقال به خانه باغی در شهرستان بوشهر، با تهدید مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از وی مطالبه و پس از اخذ وجه او را رها می‌کنند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان کنگان با بیان اینکه ماموران پس از بررسی اظهارات شاکی تحقیقات گسترده‌ای را با هماهنگی مقام قضائی آغاز کردند، عنوان کرد: با توجه به اظهارات فرد ربوده شده و سرنخ‌های موجود و انجام اقدامات اطلاعاتی طراح اصلی این نقشه آدم ربایی و دیگر همدستان وی شناسایی شدند.
 
سرهنگ رضایی با بیان اینکه محل اختفای تمامی متهمان در خارج از استان بوشهر بود، ادامه داد: چند تیم عملیاتی از ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی پس از هماهنگی و اخذ نیابت قضائی، به شهرستان‌های شیراز، ایلام و شهر ری عزیمت و در ۳ عملیات همزمان تمامی اعضای باند گروگان گیر که ۴ نفر (۲ خانم و ۲ آقا) بودند، بعد از ۲ هفته اعلام شکایت شاکی در مخفیگاهشان دستگیر و به پلیس آگاهی گنگان منتقل کردند.
 
او با اشاره به اینکه یکی از متهمان دارای ۶ فقره سابقه محکومیت سرقت، نزاع و درگیری بود گفت: متهمان در بازجویی‌های فنی پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را مشکلات مالی عنوان کردند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان کنگان با اشاره به اینکه تمامی عاملان گروگانگیر پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضای قرار گرفتند، تاکید کرد: نیروی انتظامی با مخلان نظم و امنیت شهروندان برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آنان نخواهد داد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید