کد خبر : ۲۸,۶۸۸
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۵۹
مخالف خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش هستم
خارگ نیوز: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش هستم، گفت: مدارس خصوصی شکاف آموزشی ایجاد می‌کند.
به گزارش خارگ نیوز،ابراهیم رضایی، نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی  بعد از ظهر شنبه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان دشتستان بیان کرد: همه ما زیر بار منت و مدیون تلاش‌ها و زحمات معلمان عزیز هستیم و یکی از مهمترین وظایف ما احترام گذاشتن به مقام معلم است و باید احترام گذاشتن به معلم را در جامعه نهادینه کنیم.
 
او بر لزوم تلاش همه مسئولان در جایگاه‌های مختلف برای رفع مشکلات و تامین نیاز‌های معلمان تاکید کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش ارکان مختلفی دارد که معلم مهمترین رکن آن است و باید بیش از پیش به این رکن مهم توجه شود.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هزینه‌کردن در آموزش و پرورش نوعی سرمایه‌گذاری برای رشد و آینده جامعه است افزود: معلمان دغدغه‌های زیادی دارند و همه ما باید کمک کنیم که کاری بزرگ انجام شود و دغدغه این قشر رفع شود.
 
رضایی عنوان کرد: در کنار مسائل معیشتی و حقوق و مزایای معلمان، امنیت شغلی هم یکی از دغدغه‌های اساسی است که بسیاری از افراد شاغل در این عرصه از وضعیت ناراضی هستند و نسبت به آینده خود نگران هستند و باید با ارائه راهکار مناسب برای رفع مشکلات آن‌ها تلاش شود.
 
او با بیان اینکه مخالف خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش و نیز حوزه سلامت هستیم، تاکید کرد: پیمانکار آوردن در دستگاه مهمی، چون آموزش و پرورش صحیح نیست و باید نیرو‌های این حوزه امنیت شغلی داشته باشند تا با آرامش خاطر بیشتری به کار خود ادامه دهند.
 
نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مضرات ورود بخش خصوصی ایجاد مدارس خصوصی با هزینه‌های میلیاردی و شهریه‌های چند صد میلیونی و در نهایت ایجاد شکاف آموزشی است که باعث می‌شود تا فرزندان اشراف و افراد ثروتمند نسبت به فرزندان مستضعفین و قشر ضعیف و متوسط جایگاه بهتری از نظر علمی پیدا کنند.
 
رضایی گفت: تداوم این وضعیت باعث می‌شود تا این افراد که از مزایای تحصیلی بهتری برخوردار بوده‌اند در مناصب تصمیم گیری، مسئولیت‌ها و استخدامی‌ها نیز جایگاه بهتری کسب کنند و به تدریج همه مسئولیت‌ها هم به فرزندان افراد ثروتمند برسد و این یک ایراد اساسی است که آینده فرهنگ، اقتصاد، سیاست و... در دست پولدار‌ها باشد.
 
او با تاکید بر اینکه بهترین مدارس هر شهر باید مدارس دولتی باشند و کیفیت بالایی داشته باشند تا رقابت علمی برای حضور در این مدارس شکل بگیرد، افزود: باید از حق این دانش‌آموزان که تریبونی هم در اختیار ندارند و چه بسا توانی هم برای دفاع ندارند، دفاع کنیم و جلوی این بی‌عدالتی‌ها را بگیریم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید