کد خبر : ۲۸,۶۸۶
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۶:۲۳
واگذاری زمین‌های نیروی دریایی قیمت زمین و مسکن در بوشهر را متعادل می‌کند
خارگ نیوز: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری بدون ضابطه زمین‌های نیروی دریایی ظرفیت خوبی برای تعدیل قیمت زمین و مسکن در بوشهر است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: برای پیگیری دو موضوع مهم که از مطالبات به حق و دیرینه مردم استان بوشهر است با وزیر دفاع دیدار کردم.
 
او با اشاره به لزوم به کارگیری نیرو‌های متخصص بومی در حوزه مدیریت مجموعه‌های نفت و گاز و پتروشیمی استان بوشهر عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح یکی از بزرگترین مجموعه‌های سرمایه گذاری در حوزه انرژی است که سهام عمده شرکت‌هایی از قبیل پتروشیمی‌های پردیس، بوشهر، مرجان، زاگرس، همت و پالایشگاه ستاره سبز خلیج فارس در عسلویه و کنگان را در اختیار دارد.
 
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دیدار با وزیر دفاع، به استفاده از ظرفیت عظیم نیرو‌های متخصص و توانمند بومی که تاکنون مورد غفلت و بی مهری قرار گرفته‌ است، در بدنه مدیریتی شرکت‌های زیرمجموعه ساتا تاکید کردیم و امیر حاتمی در این خصوص دستوراتی را صادر کرد.
 
جمیری محدودیت زمین برای اجرای پروژه‌های مسکن و تامین نیازمندی‌های جمعیتی آینده را از مشکلات عمده مرکز استان ذکر کرد و افزود: بیشتر از ۵۰ درصد اراضی شهر بوشهر در اختیار مجموعه‌های نظامی، بندر و بخش‌های دولتی است و محدودیت‌های موجود باعث افزایش سرسام آور قیمت زمین و مسکن شده است.
 
او گفت: با توجه به انتقال منطقه دوم نیروی دریایی ارتش از بوشهر به بندر جاسک، در جلسه با وزیر دفاع به جلوگیری از واگذاری بدون ضابطه زمین‌های نیروی دریایی تاکید کردیم و قرار شد به گونه‌ای برنامه ریزی شود که سود واگذاری این زمین‌ها به عموم مردم برسد.
 
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آزادسازی این زمین‌ها ظرفیت خوبی برای تامین سرانه خدمات عمومی و تعدیل قیمت زمین و مسکن در بوشهر خواهد بود و لازم است در این راستا طرح جامع بوشهر مورد مطالعه و بازنگری قرار گیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید