کد خبر : ۲۸,۴۷۹
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۳۳
۳۶۳هکتار از اراضی ساحلی بوشهر واگذار می‌شود
خارگ نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بوشهر گفت: ۳۶۳ هکتار از اراضی ساحلی استان‌ که مستعد گردشگری است، در قالب مناطق نمونه گردشگری واگذار می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ بوشهر بیان کرد: سواحل خلیج‌فارس از جاذبه‌های مهم و ممتاز گردشگری جنوب کشور شناخته می‌شود که بخش عمده این سواحل در استان‌بوشهر واقع شده‌است.
 
او ادامه داد: مناظر طبیعی خلیج‌فارس با دارا بودن انواع سواحل مرجانی، صخره‌ای، ماسه‌ای و حتی جنگلی می‌تواند بدیع‌ترین مناظر را برای گردشگران به ارمغان آورد. همچنین وجود آثار تاریخی، آداب و رسوم مختص ساحل نشینان می‌تواند برای گردشگران جذابیت‌های بصری داشته باشد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ بوشهر افزود: برای بهره‌برداری از این ظرفیت در استان،  ۳۶۳ هکتار از اراضی ساحلی در مناطق نمونه گردشگری در شهرستان‌های تنگستان، دیلم و گناوه واگذار می‌شود که از سرمایه‌گذاران دعوت می‌شود از این فرصت بهره ببرند.
 
ارسطوزاده عنوان کرد: در این طرح‌ها، راه‌اندازی خطوط گردشگری‌دریایی درون استانی و برون استانی نیز وجود دارد که مسیر ترددی بین استان‌های خوزستان، هرمزگان و سیستان بلوچستان را دربرمی‌گیرد.
 
او گفت: با راه‌اندازی هر یک از این مناطق نمونه گردشگری نزدیک به هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود که می‌تواند در صنعت گردشگری استان تحول به وجود آورد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید