کد خبر : ۲۸,۳۷۷
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۳۵
استقرار دستگاه ایکس‌ری کانتینری در بندر دیر ضروری است
خارگ نیوز: استاندار بوشهر گفت: استقرار دستگاه ایکس‌ری کانتینری در بندر دیر به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس است برای مقابله با قاچاق مواد مخدر ضروری است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر بعدازظهر یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر برای سوداگران مرگ ناامن شده است.
 
اواز ضرورت استقرار دستگاه ایکس‌ری کانتینری در بندر دیر برای مقابله با قاچاق مواد مخدر گفت و افزود: توجه به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی برای پیشگیری از اعتیاد ضروری است.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه اقدامات و طرح‌های مختلفی برای مقابله با مواد مخدر در حوزه‌های فرهنگی انجام‌شده که درخور تحسین است افزود: قاچاقچیان در سال‌های اخیر حمل مواد مخدر از خشکی به سمت دریا سوق داده‌اند که با تلاش‌های انجام‌شده اکنون این حوزه هم برای سوداگران مرگ با حضور مستمر نیرو‌های مبارزه کننده ناامن شده است.
 
گراوند، با اشاره به حضور مستمر نیرو‌های مبارزه کننده با سوداگران مرگ در سواحل، دریا و خشکی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت نهاد‌های مردمی و سمن‌ها در حوزه فرهنگی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا جوانان و نوجوانان از بلای خانمان‌سوز اعتیاد در امان باشند.
 
او از تدوین سند اجتماعی استان بوشهر خبر داد و ادامه داد: در سند اجتماعی استان بوشهر که با حضور وزیر کشور رونمایی شد توجه ویژه‌ای به بخش فرهنگی و اجتماعی جامعه شده است.
 
استاندار بوشهر بیان کرد: مواد مخدر اکنون به صورت اجتماعی با مشارکت عموم مردم درآمده است و باید از همه ظرفیت‌های دانشگاهی، نیروی انتظامی، سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه فرهنگی مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.
 
گراوند با قدردانی از تلاش نیرو‌های مبارزه کننده با قاچاقچیان مواد مخدر گفت: نیرو‌های انتظامی، نظامی، امنیتی، مرزبانی و دیگر بخش‌ها در عرصه مقابله با سوداگران مرگ خوش درخشیده‌اند که این مهم سبب ناامن شدن فضای استان بوشهر برای فعالیت قاچاقچیان شده است.
 
او با تاکید بر تجهیز تمام بنادر و گمرگات استان بوشهر برای مبارزه با مواد مخدر گفت: استقرار دستگاه ایکس‌ری کانتینری در بندر دیر که یکی از مقاصد کالا‌های صادراتی استان بوشهر به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس است برای مقابله با قاچاق مواد مخدر ضروری است.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه باید از همه امکانات برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر در بنادر و گمرکات استفاده کنند بیان کرد: استفاده از سگ‌های موادیاب باید در برنامه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر قرار بگیرد.
 
گراوند ادامه داد: موفقیت استان بوشهر در عرصه مقابله با مواد مخدر تلاش مرهون تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های مبارزه کننده از جمله نیروی انتظامی، اطلاعات، سپاه، دریابانی است که خدمات آنان درخور تحسین است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید