کد خبر : ۲۸,۳۲۲
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۴۶
احداث منطقه آزاد برای توسعه اشتغال فریبی بیش نیست
خارگ نیوز: نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احداث منطقه آزاد برای توسعه اشتغال فریبی بیش نیست، گفت: با هر شغلی که در این مناطق ایجاد شود، ١٠ شغل از بین خواهد رفت.
به گزارش خارگ نیوز، ابراهیم رضایی، نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در یازدهمین گزارش ماهانه خود در مورد سوالی با موضوع تصویب منطقه آزاد بوشهر بیان کرد: به طور کلی با منطقه آزاد بوشهر مخالفیم چرا که برخلاف مصالح جامعه و مصالح اکثریت قریب به اتفاق مردم استان و کشور است.
 
او با اشاره به اینکه فقط افراد محدود و مطرود و ثروتمندی از مزایای این منطقه بهره‌مند می‌شوند، عنوان کرد: این منطقه فقط به نفع یک جمعیت کمتر از یک درصد است که پراشت‌ها هستند و منافع خود را دنبال می‌کنند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مناطق آزاد به محلی برای قاچاق، رانت و فساد تبدیل شده‌اند، افزود: این مناطق هیچ توفیقی در توسعه تولید نداشته‌اند و محلی برای واردات بی‌رویه و قاچاق شده است.
 
رضایی با بیان اینکه احداث منطقه آزاد برای توسعه اشتغال فریبی بیش نیست، عنوان کرد: با هر شغلی که در این مناطق ایجاد شود، ١٠ شغل از بین خواهد رفت.
 
او نبود شفافیت را از دیگر ضعف‌های مناطق آزاد دانست و تاکید کرد: طبق برخی آمار‌ها سهم این مناطق در صادرات غیرنفتی کمتر از دو درصد است.
 
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی افراد اسپانسر تصویب منطقه آزاد بوشهر هستند گفت: در سفر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به استان بوشهر در مورد معایب مناطق آزاد توضیح دادیم، ولی بدون توجه به نظر مردم و با فشار یا هزینه برخی افراد شاهد تصویب آن هستیم.
 
رضایی بیان کرد: منطقه آزاد بوشهر باعث گسترش زمین‌خواری، دلالی، گرانی زمین و مسکن، رانت‌خواری و فساد می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید