کد خبر : ۲۸,۲۱۵
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۹:۰۰
از اول خرداد ساعت کار ادارات استان بوشهر تغییر می‌کند
خارگ نیوز: استاندار بوشهر گفت: از اول خرداد ساعت کار ادارات این استان برای کاهش مصرف برق مانند سال‌های قبل تغییر می‌کند.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر ظهر امروز در جلسه ستاد بحران استان بوشهر با اشاره به کاهش بارندگی در زمستان گذشته بیان کرد: کاهش بارش باران بر روی منابع آب زیرزمینی اثر نامطلوبی گذاشته که بارش باران در جنوب استان زیر ۱۰۰ میلی‌متر گزارش شده است.
 
او با تاکید بر هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر برای گذر از تابستان امسال عنوان کرد: در حوزه آب شرب طرح‌های مهمی در حال اجرا است که با تکمیل و افتتاح آن‌ها بخشی از مشکلات و دغدغه‌ها کاهش می‌دهد.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اجرا پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر به ظرفیت تولید ۳۵ هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزود: مجری و سرمایه‌گذار این پروژه قول راه‌اندازی فاز نخست آن در پیک تابستان داده و این درحالی است که روند اجرایی پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعب بوشهر مطلوب است که پیش بینی می‌شود بخشی از این پروژه در فصل تابستان وارد مدار بهره‌برداری شود.
 
گراوند سهل‌انگاری در تامین آب مردم را خیانت به جامعه دانست و تصریح کرد: هیچ کس نباید کوچکترین وقفه‌ای در اجرا طرح‌های آبرسانی ایجاد کند و در این راستا همکاری شهرداری بوشهر در اجرا خط انتقال آب بوشهر درخور تحسین است.
 
او با بیان اینکه وارد مدار شدن ۲ پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب و ۱۷ هزار مترمکعب مشکل آب استان کاهش می‌یابد گفت: پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب ظرفیت تولید آب آن تا ۵۰ هزار مترمکعب افزایش می‌یابد که نقش مهمی در جبران کسری آب آشامیدنی دارد.
 
استاندار بوشهر تامین آب و برق را مرتبط با رفاه، آرامش و آسایش مردم دانست و تاکید کرد: یکی از اهداف دشمنان نظام، برجسته‌سازی مشکلات، کمبود‌ها و ناامید کردن مردم است که تصمیم‌گیری صحیح با تدبیر و رفع موانع، همدلی و هم‌افزایی مدیران برای حل مشکلات امری مهم و ضروری است.
 
گراوند، تامین آب و برق مردم را وظیفه مسئولان دانست و بیان کرد: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر بدانند کوچکترین سهل‌انگاری در تأمین آب آشامیدنی مردم به عنوان ترک فعل به دستگاه قضایی معرفی و با آنان برخورد قاطع می‌شود.
 
وی فلسفه تعیین مسئول در ادارات را برطرف شدن مشکلات و پیشگیری از بروز معضلات دانست و بیان کرد: مصوبات ستاد بحران، همه دستگاه‌ها مرتبط و حوزه عمرانی مسئول اجرا آن هستند کوچکترین سهل‌انگاری بر اساس این مصوبات مبنای برخورد با دستگاه‌ها تلقی می‌شود و در این راستا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید بدانند که در برابر آب و برق و تامین نیاز‌های مردم مسئول هستند.
 
استاندار بوشهر با اشاره به مدیریت برق مصرفی ادارات استان تصریح کرد: از اول خردادماه ساعت کار ادارات استان بوشهر برای کاهش مصرف برق مانند سال‌های قبل تغییر می‌کند و با توجه به اینکه پیک مصرف برق از ساعت ۱۳ تا ۱۸ تعیین شده تلاش می‌شود ساعت کار ادارات تا ساعت ۱۳ تعیین تا در زمان وارد شدن به پیک، تجهیزات برقی ادارات خاموش شود.
 
گراوند با بیان اینکه ساعت کاری ادارات از اول خرداد ابلاغ می‌شود تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید ژنراتور آماده و به‌روز کنند تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه اگر هنگام تعطیلی ادارات سیستم‌های سرمایشی آن خاموش نشود برق آن دستگاه قطع می‌شود گفت: روش کاهش مصرف برق در کولر گازی تنظیم درجه آن‌ها بر اساس اعلام وزارت نیرو و شرکت توزیع نیروی برق است.
 
استاندار بوشهر، به اهمیت مشارکت مردم مدیریت مصرف برق پرداخت و بیان کرد: بر اساس برنامه وزارت نیرو، مشترکان خانگی و تجاری که مدیریت مصرف برق را مورد توجه قرار می‌دهد تشویق می‌کند و در این راستا برنامه لازم تدوین می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید