کد خبر : ۲۸,۱۱۳
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۱۲
طرح آبرسانی به ۲۴ روستای بوشهر افتتاح شد
خارگ نیوز: طرح آبرسانی به ۲۴ روستای استان بوشهر در قالب پویش هر هفته الف-ب ایران به بهره‌برداری رسید.
به گزارش خارگ نیوز، رضا اردکانیان وزیر نیرو در ارتباطی تصویری طرح آبرسانی به ۹۱ روستا را در چهار استان بوشهر، کرمان، خراسان جنوبی و زنجان، در قالب پویش هر هفته الف-ب ایران با اعتبار ۱۱۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری رساند.
 
با دستور وزیر نیرو در استان بوشهر طرح آبرسانی به ۲۴ روستا افتتاح شد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: طرح‌های افتتاح شده شامل شبکه توزیع آب روستاهای سراج آباد و رستمی و خط انتقال آب از چاه‌های تنگ سدر (واقع در شهرستان دشتی) است که برای اجرای آن‌ها ۲۵ کیلومتر خط انتقال و بیش از ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع کار شده و ۶۵۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.
 
عبدالحمید حمزه‌پور افزود: با افتتاح خط انتقال آب از چاه‌های تنگ سدر وضعیت تامین آب در ۲۲ روستای شهرستان‌‌های دشتی و تنگستان به پایداری کامل رسید.
 
او، پایداری آب، حل مشکلات شبکه آب روستا‌ها و جلوگیری از هدر رفت آب از شبکه‌های فرسوده را از اهداف طرح‌های یاد شده عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای طرح آبرسانی در ۲۴ روستای استان بوشهر، دو هزار و ۵۳۷ خانوار با جمعیت ۱۸ هزار و ۳۵۲ نفر از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عنوان کرد: سهم این استان از مجتمع‌های آب روستایی ۱۱ مجتمع با پوشش ۲۵۰ روستا است که تاکنون ساخت مجتمع ۲۴ روستا به پایان رسیده است.
 
حمزه پور بیان کرد: در ادوار گذشته و همزمان با کار دولت تدبیر و امید نیز ساخت مجتمع آب ۸۰ روستای استان بوشهر تکمیل شد.
 
او با اشاره به تسریع در طرح‌های آبرسانی در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر، افزود: برای گذر از تابستان، مدیریت مصرف آب باید در دستور کار همه مشترکان قرار گیرد. 
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: قطع انشعاب‌های غیرمجاز آب از جمله خانه باغ‌ها در اولویت برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر است.
کلیدواژه ها: طرح آبرسانی 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید