کد خبر : ۲۸,۱۰۸
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۰۰
هر روستا به یک پایگاه سلامت تبدیل شود
خارگ نیوز: استاندار بوشهر با اشاره به اینکه همکاری همگانی در ارتقای سلامت ضروری است گفت: برای کنترل بیماری کرونا باید هر روستا به یک پایگاه سلامت تبدیل شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر  در نشست قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی با تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) بیان کرد: شناسایی کانون‌های شیوع کرونا در شهر‌ها و روستا‌ها ضروری است و باید در این کار تسریع شود.
 
او گفت: باید کانون شیوع کرونا در روستا‌ها شناسایی و کنترل شود که همکاری دهیاری‌ها و اعضای شورا‌های اسلامی ضروری است.
 
استاندار بوشهر عنوان کرد: همکاری فرمانداران، ائمه جمعه و روحانیون در عرصه آموزش و افزایش آگاهی آحاد جامعه در ارتقا سلامتی مردم نقش مهم و اثربخش دارد.
 
گراوند گفت: همکاری و تعامل دستگاه‌های مختلف در اجرا طرح شهید سلیمانی سبب موفقیت‌آمیز بودن این طرح در استان بوشهر شد.
 
او با بیان اینکه در مقابله با کرونا تجهیزات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بوشهر افزایش یافت عنوان کرد: برای مقابله با بیماری کرونا از همه ظرفیت‌ها استفاده‌شده است و برای ادامه راه مقابله با بیماری کرونا نیز استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در دستور کار قرار بگیرد.
 
گراوند با بیان اینکه همدلی و تعامل از نقاط مهم و قوت استان بوشهر در اجرا این طرح‌هاست افزود: سپاه امام صادق (ع) و دانشگاه علوم پزشکی در اجرا طرح شهید سلیمانی تعامل و همکاری مستمر داشته‌اند.
 
او ادامه داد: شناسایی بیماران، غربالگری، ره‌گیری بیماران قرنطینه‌ای و توزیع بسته‌های معیشتی از جمله فعالیت‌های طرح شهید سلیمانی و از جلوه‌های همدلی در استان بوشهر است.
 
رئیس ستاد مقابله به کرونای استان بوشهر گفت: خدمات بسیج جامعه پزشکی، بسیجیان، همکاری کارکنان شبکه‌های بهداشتی درمانی، بسیج اصناف، فرمانداران و نیروی انتظامی در اجرا طرح شهید سلیمانی از دیگر جلوه‌های همکاری و تعامل در استان بوشهر بود.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه رعایت ضوابط بهداشتی در اسفندماه به بیش از ۹۰ درصد رسید گفت: با ساده‌انگاری در فروردین‌ماه میزان بستری کرونایی از زیر ۱۰۰ نفر به ۴۸۰ نفر در بیمارستان‌های استان رسید و فوتی‌ها افزایش یافت.
 
گراوند با اشاره به واکسینه شدن آحاد جامعه علیه کرونا بیان کرد: دولت برای ۶۰ میلیون واکسن کرونا برنامه‌ریزی کرده و در این راستا ۱٫۵ میلیارد دلار برای مهار بیماری و تولید و تامین واکسن کرونا تخصیص داده است.
 
او عنوان کرد: همه امکانات برای ایمن‌سازی جامعه در مقابل بیماری کرونا به‌کارگیری شده است که در همین راستا فعالیت‌های آحاد مختلف جامعه، مردم، کسبه، اصناف و دستگاه‌ها و نهاد‌ها در ۱۴ ماه گذشته در مقابله با کرونا داشتند که خدمات آنان نیز قابل‌تقدیر است.
 
گراوند با تشکر از همکاری و فعالیت سردار رزمجو فرمانده سپاه استان بیان کرد: طرح شهید سلیمانی موفقیت‌های مهمی در مدیریت بیماری کرونا در استان داشته و نقش مهمی تا ایمن شدن جامعه دارد.
 
او تاکید کرد: طرح شهید سلیمانی بزرگترین کمک به کنترل بیماری کروناست و در این راستا سپاه استان بوشهر نقش مهمی در کمک‌های مومنانه داشته است به‌گونه‌ای که در فروردین امسال به ارزش ۱۱ میلیارد تومان به جامعه هدف بسته‌های معیشتی تحویل شد.
 
گراوند گفت: حساسیت‌های ویژه‌ای در تزریق واکسن به گروه‌های مختلف وجود دارد که باید بر اساس و در چارچوب سند ملی این مهم مورد توجه قرار بگیرد تا مشکلی در این راستا ایجاد نشود.
 
استاندار بوشهر افزود: اکنون تمام بیمارستان‌های استان بوشهر درگیر رسیدگی به بیماران کرونایی هستند و این در حالی است که به زودی بیمارستان بخش خصوصی با ۲۵ تخت بستری وارد این چرخه می‌شود.
 
گراوند عنوان کرد: همکاری در تامین منابع ملی و اعتباری دانشگاه علوم پزشکی امری مهم و ضروری است هر چند تاکنون تعامل مطلوبی بوده است.
 
او خدمات‌رسانی در تحویل واکسن به گروه‌های هدف را مورد تجلیل قرار داد و عنوان کرد: همه ظرفیت‌های شهرداری‌های ۴۰ گانه و دهیاری‌های استان بوشهر در اجرا طرح شهید سلیمانی و تزریق واکسن به جامعه هدف به‌کارگیری شوند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید