کد خبر : ۲۸,۰۹۹
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۱۵
شمار قربانیان کرونا در استان بوشهر به یک‌هزار و ۵۱ نفر رسید
خارگ نیوز: با ثبت شش فوتی دیگر در استان بوشهر به سبب ابتلا به بیماری کرونا شمار قربانیان کرونا در استان به یک‌هزار و ۵۱ نفر رسید.
به گزارش خارگ نیوز، ویروس جهش یافته کرونا در استان بوشهر جولان می‌دهد که بی‌توجهی به رعایت پروتکل بهداشتی زمینه انتشار و ابتلا آحاد جامعه به آن را فراهم می‌کند.
 
برای مهار و مدیریت بیماری جهش یافته کرونا نیاز به مشارکت همگانی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دارد که بر اساس گزارش‌ها رعایت پروتکل بهداشتی نسبت به اسفندماه گذشته کاهش یافته است.
 
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به  بیش از 370 نفر دیگر در 24 ساعت گذشته به بیماری کرونا اظهار داشت: تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از ابتلای 370 تن به ویروس کرونا در استان است که با نمونه برداری‌های انجام شده از یک‌هزار و 251 نمونه، تست 370 نفر از هم استانی‌ها مثبت شده است.
 
سعید کشمیری با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته متاسفانه 6 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند افزود: با احتساب فوتی‌های جدید، شمار جان باختگان از شیوع ویروس کرونا در استان به یک‌هزار و 51 تن رسید.
 
وی با اشاره به اینکه امروز 3 آقا و 3 خانم با سابقه بیماری قلبی، مغزی، دیابت و فشار خون به سبب ابتلا به کرونا فوت کردند گفت: اکنون 460 تن بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که تعدادی از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بخشی هم به علت آسیب‌های ناشی از بیماری از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند.
 
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون 36 هزار و 600 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند ولی امروز با توجه به تعداد نمونه برداری‌های انجام شده شاهد کاهش و سیر نزولی مبتلایان در استان هستیم.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به گستردگی چرخش انتقال ویروس در شرایط کنونی، از افزایش بیماریابی خبر داد و بیان کرد: در این راستا مراکز درمانی به ویژه مراکز 16 ساعته نقش مهمی دارند.
 
در استان بوشهر 7 شهرستان در وضعیت نارنجی و 3 شهرستان دشتستان، گناوه و دشتی در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد و اعمال محدودیت‌های تا هفته جاری تمدید شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید