کد خبر : ۲۸,۰۱۳
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۳:۵۰
جزیره تحمل حضور افراد بی تخصص را ندارد
خارگ نیوز:‌بنا بر اصل یکصدم قانون اساسی برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی شورای ده، بخش، شهر، شهرستان یا استان تشکیل می‌شود که اعضای آن را مردم همان محل انتخاب می‌کنند.
 به گزارش خارگ نیوز، بنا بر اصل یکصدم قانون اساسی برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی شورای ده، بخش، شهر، شهرستان یا استان تشکیل می‌شود که اعضای آن را مردم همان محل انتخاب می‌کنند.
 
شرایط انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوندگان، حدود وظایف و اختیارات و نحوه انتخاب و نظارت شوراها و سلسله مراتب آنها را که باید با رعایت اصول وحدت ملی و‬ تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی و تابعیت حکومت مرکزی باشد قانون معین می‌کند.
 
از این رو بازار انتخابات در جزیره همزمان با سایر نقاط کشور داغ است و داوطلبان در رقابتی نفس‌گیر قرار داده‌اند تا با تکیه بر کرسی شورای شهر علاوه بر پذیرش مسئولیت، خود را وارد عرصه سیاست کنند. حال آنکه چقدر در این مسیر تخصص و تعهد وجود دارد جای تأمل است لذا وظیفه مردم برای تشخیص افراد متخصص و متعهد در پذیرفتن چنین مسئولیت مهمی، دوچندان است.
 
اینکه فضا برای ورود بسیاری از افراد به صحنه سیاست باز است و همگان می‌توانند خود را در معرض انتخاب قرار دهند از یک طرف قابل تحسین است. اما آیا بستر آزاد برای شرکت همه افراد می‌تواند نتایج مثبتی برای جزیره رقم بزند یا خیر مورد بحث است که باید به صورت جدی به آن اندیشید.
 
از سوی دیگر باید به این نکته نیز اشاره کرد که انتخابات شورا باید بستری برای تحول عمیق در حوزه شهری باشد اما آنچه که به یک نگرانی و دغدغه تبدیل شده حضور افرادی است که تنها به دلیل ورود به مناصب سیاسی، بدون تخصص و تعهد، خود را در معرض انتخاب قرار می‌دهند، حال آنکه در این معرکه رقابت، متخصصین رأی می‌آورند یا غیر متخصصین، موضوعی است که خاطر اهالی فن را مکدر کرده است.
 
در این میان تنها باید به مردم امیدوار باشیم تا بدون سلایق شخصی و خانوادگی دست به انتخاب بزنند و برای آینده جزیره تصمیم‌گیری کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید