کد خبر : ۲۷,۹۷۵
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۱۴
بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی بوشهر علیه ملخ سمپاشی شدند
خارگ نیوز: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر گفت: سطح مبارزه با ملخ در این استان به ۳ هزار و ۶۳۱ هکتار رسید.
به گزارش خارگ نیوز، خسرو عمرانی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: از اوایل فروردین که ریزش ملخ در استان گزارش شد تاکنون سه هزار و ۶۳۰ هکتار از اراضی استان برای مقابله با ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
 
او افزود: بیشترین سطح مبارزه با ملخ مربوط به شهرستان گناوه با دو هزار و ۶۵۳ هکتار بوده است. پس از آن در دیلم ۸۰۷ هکتار، بوشهر صد هکتار و در دشتستان ۷۰ هکتار مبارزه با ملخ صحرایی صورت گرفته است.
 
معاون سازمان جهاد کشاورزی بوشهر ادامه داد: ۴۵ گروه ردیاب روزانه نقاط مختلف را از نظر وجود پوره‌های ملخ بررسی می‌کنند و ۱۵ گروه نیز در زمینه مبارزه با این آفت مشغول به فعالیت هستند.
 
عمرانی عنوان کرد: تاکنون در ۶ شهرستان تنگستان،دشتی، دیر، جم، عسلویه و کنگان ملخ دیده نشده است.
 
او گفت: برای مبارزه از سمپاش‌های ulv پاش پشت وانتی، توربو لاینر و پشت تراکتوری لانس دار استفاده می‌شود و دلتامترین و مالاتیون از جمله سموم مصرفی هستند.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر همچنین بیان کرد: دو میلیون و ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی استان از نظر وجود ملخ دیده‌بانی شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید