کد خبر : ۲۷,۹۷۱
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۵۱
خورهای گناوه و بندرریگ پاکسازی شد
خارگ نیوز: به مناسبت هفته زمین پاک، خورهای (آبراه‌های دریایی) بندرهای گناوه و ریگ باحضور دوست‌داران محیط زیست پاک‌سازی شد.
به گزارش خارگ نیوز، در این برنامه‌ها که با همکاری اداره حفاظت محیط زیست، بندرودریانوردی، شهرداری و انجمن‌های مردم نهاد و فعالان محیط زیست برگزارشد، زباله‌های این دو خور جمع آوری شد.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: هفته زمین پاک فرصتی مغتنم برای پاک نگهداشتن آب و خاک از وجود آلودگی و آلاینده‌ها است که به همین دلیل دوم اردیبهشت به عنوان روزجهانی زمین پاک نام‌گذاری شده‌است تا مردم نسبت به کره زمین حساس‌تر شوند.
 
کامبیز عبدالهی افزود: گرامیداشت زمین پاک در ایران به مدت یک هفته با برنامه‌های مختلف اجرا می‌شود که در این ارتباط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با هماهنگی سمن‌ها، شهرداری و اداره بندر ودریانوردی و شرکت مپنا برنامه‌های نمادینی در این شهرستان انجام داد.
 
                                                        
 
وی بیان کرد: نصب بنر در سطح شهر گناوه و بندر ریگ، انتشار پیام‌های محیط زیستی در فضای مجازی، پاک‌سازی خورهای بندر گناوه و ریگ و جنگل حرا بندرریگ و  هماهنگی با اداره بندر و دریانوردی و شرکت مپنا برای انجام مراسم‌ روز زمین پاک از عمده این برنامه‌ها است.
 
رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه گفت: پاکسازی خور گناوه و محیط پیرامونی آن نقش بسزایی در ایمنی تردد شناورها  دارد که به مناسبت هفته زمین پاک باحضور دوست‌داران محیط زیست انجام شد.
 
داود بهادری افزود: پاکسازی خور بندرگناوه علاوه بر هفته هوای پاک، به صورت روزانه انجام می‌شود.  
 
شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید