کد خبر : ۲۷,۹۲۶
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۱۲
ظرفیت بیمارستان برازجان در حال تکمیل است
خارگ نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: ظرفیت بیمارستان شهید گنجی در حال تکمیل شدن است و حدود ۹۰ درصد خدمات، به بیماران کرونایی ارائه می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، ماریا خویش‌دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان عنوان کرد: با ورود شهرستان به وضعیت قرمز کرونایی، فشار مضاعفی بر کارکنان درمانی واردشده و  ظرفیت بیمارستان شهید گنجی در حال تکمیل شدن است.
 
او ادامه داد: ۹۰ درصد خدمات به بیماران کرونایی ارائه می‌شود و سایر بیماران بستری در بیمارستان، در معرض خطر هستند.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: تاخت‌وتاز ویروس کرونا بیشتر شده است و آمار بستری روزانه و بیماران بدحال کرونایی افزایش‌یافته است.
 
خویش‌دوست معتقد است کمرنگ شدن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه موجب ورود به وضعیت قرمز را فراهم کرد و اکنون شاهد افزایش فشار‌ها بر کادر درمان شهرستان هستیم.
 
او عنوان کرد: با افزایش تعداد بیماران کرونایی، مطب‌ها و داروخانه‌ها هم قادر به پاسخگویی مطلوب به افراد نیستند و هزینه‌های درمانی خانوار‌ها نیز بیشتر شده است.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به تعطیلی اماکن مذهبی و تفریحی در این شهرستان گفت: به دلیل محدودیت‌های وضعیت قرمز کرونایی، نماز جمعه در سراسر شهرستان برگزار نمی‌شود و اماکن مذهبی، فرهنگی و تفریحی شهرستان نیز تعطیل هستند و مراسم خاص ماه مبارک رمضان نیز بر اساس شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود.
 
خویش‌دوست با اشاره به تعطیلی مشاغل گروه‌های ۲، ۳، ۴ و فشار اقتصادی ناشی از آن بر مردم، بیان کرد: کرونا علاوه بر تهدید سلامتی و جان مردم، فشار اقتصادی زیادی نیز به آنان وارد کرده و تعطیلی مشاغل باعث بروز مشکلاتی برای معیشت مردم نیز شده است.
 
او، همراهی مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را بسیار مهم خواند و افزود: بیشتر مردم شیوه‌نامه‌ها را رعایت می‌کنند، اما تعدادی نیز رعایت نمی‌کنند و باعث سرایت ویروس به دیگران می‌شوند. درخواست ما این است که تک‌تک مردم دستورهای بهداشتی را با جدیت و به‌طور کامل رعایت کنند.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تاکید بر برخورد با ناقضان محدودیت‌های کرونایی بیان کرد: طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با ناقضان محدودیت‌های کرونایی برخورد قانونی می‌شود و مردم می‌توانند شکایات خود در این زمینه به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند.
 
خویش‌دوست گفت: مقابله با کرونا نیازمند عزم جدی و همگانی است و مردم باید در این مسیر همراهی کنند و با رعایت اصول بهداشتی به کارکنان درمان که اکنون تحت‌فشار زیادی هستند، کمک کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید