کد خبر : ۲,۷۹۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰
شمار نامزدهای انصرافی انتخابات مجلس در بوشهر به ۲۰ نفر رسید
خارگ نیوز: دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: با انصرف ۹ تن دیگر از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه، شمار مجموع کاندیداهای انصرافی این استان تاکنون به ۲۰ تن افزایش یافته‌است.
به گزارش خارگ نیوز، خسرو دهقانی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با انصراف این نامزدها شمار کاندیداهای درحال رقابت تبلیغاتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر از ۱۰۱ نفر تایید صلاحیت شده نهایی به به ۸۱ نفر کاهش یافت.

وی اضافه کرد: براین اساس در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۶ نامزد، حوزه دشتستان ۴ نفر، حوزه دشتی و تنگستان ۶ تن و در حوزه دیر، کنگان، جم و عسلویه ۴ کاندیدا تاکنون انصراف خود را از حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی اعلام کرده‌اند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر ادامه داد: به این ترتیب اکنون در حوزه بوشهر، گناوه ودیلم ۲۹ نامزد، دشتستان ۱۹ نفر، دشتی و تنگستان ۱۶ کاندید و در حوزه دیر، کنگان، جم و عسلویه ۱۷ نامزد با هم رقابت می‌کنند.

دهقانی همچنین با اشاره به اینکه ۶ نامزد پیش از شروع تبلیغات حوزه خود را تغییر دادند، گفت: این نامزدها درخواست تغییر حوزه را در زمان قانونی ارائه کردند که با موافقت شورای نگهبان رو برو شد در این زمینه در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۳ نفر، دشتی و تنگستان یک نفر، دیر، کنگان، جم و عسلویه یک نفر و در حوزه تهران، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس یک نفر درخواست تغییر حوزه به بوشهر داشتند.

وی عنوان کرد: در میان این درخواست‌ها یک نفر به حوزه دشتی و تنگستان، یک نفر حوزه دیر، کنگان، جم و عسلویه، یک نفر به حوزه بوشهر، گناوه و دیلم، یک نفر به حوزه آباده، بوانات، خرمبید و سرچهان، و دو نفر به حوزه تبریز، آذر شهر و اسکو تغییر حوزه دادند.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر تاکید کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم فراهم شده‌است و صندوق رای به همه نقاط استان خواهد رفت تا همه بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

دهقانی از رای دهندگان خواست مدارک خود شامل شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی را آماده کنند و زمان رای دادن همراه داشته باشند و اگر کسی شناسنامه‌اش را گم کرده به ثبت احوال مراجعه کند تا به سرعت برای آنها صادر شود.

تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۸ پنجشنبه اول اسفند ادامه دارد و انتخابات جمعه دوم اسفند ماه برگزار می‌شود.

استان بوشهر با یک میلون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید