کد خبر : ۲,۷۸۹
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۳۸
خلیج فارس برای ترددهای دریایی نامساعد می‌‏شود
خارگ نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج فارس از عصر روز چهارشنبه هفته جاری برای ترددهای دریایی نامساعد می‎‏شود.
به گزارش خارگ نیوز، پیام مساعدی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:  از عصر روز چهارشنبه تا عصر روز پنجشنبه هفته جاری وزش بادهای جنوبی بر روی دریا افزایش قابل ملاحظه می‎یابد و در پی آن دریا مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: در روز جمعه اگرچه از تلاطم دریا در سواحل شمالی و مرکزی کاسته می شود اما سواحل جنوبی استان به سبب وزش بادهای شدید شمال غربی همچنان مواج خواهد بود.

مساعدی اظهارداشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که روند افزایش دمای هوا تا اوایل روز پنج شنبه در سطح استان ادامه دارد.

وی گفت: از عصر روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با افزایش ناپایداری‌ها علاوه بر افزایش ابر وقوع رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه‎ای و در برخی نقاط مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و در برخی نقاط با احتمال بارش خفیف باران پیش بینی شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۲۸ و گاهی ۳۴ کیلومتر در ساعت، از ظهر فردا به تدریج در سواحل شمالی ۱۴ تا ۳۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‎شود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و دور از سواحل شمالی در برخی ساعت‎ها تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۶:۴۶ ، جزر دریا ساعت ۰۷:۲۶ و مد دوم ساعت ۱۶:۱۲ خواهد بود.نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید