کد خبر : ۲۷,۸۵۸
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۶:۵۲
هشدار درباره کابوس هندی
خارگ نیوز: هنوز جهان از شوک ویروس‌های جهش‌یافته انگلیسی و برزیلی و آفریقایی بیرون نیامده که حالا جهش دوگانه این ویروس در هند، دوباره ترس و وحشت را به دل همگان انداخته است.
به گزارش خارگ نیوز، آن‌طور که یورونیوز گزارش داده، ویروس کرونا در هند یک جهش دوگانه داشته است و به همین دلیل می‌تواند آنتی‌بادی سیستم ایمنی بدن و حتی واکسن کرونا را دور بزند.
 
متخصصان هنوز درباره میزان تاثیر این ویروس جهش‌یافته در افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، آمار قطعی ندارند اما روند افزایشی مشاهده در هند، زنگ خطر جدی در این خصوص را به صدا در آورده است.
 
 از حدود یک‌ماه قبل، تعداد مبتلایان روزانه در هند به یک‌باره روند صعودی عجیبی در پیش گرفت و از 30 هزار مبتلای روزانه هم‌اکنون به بیش از 350 هزار مبتلای روزانه رسیده است، یعنی افزایش بیش از 10 برابری! سرعت افزایش فوتی‌ها هم تقریبا همین‌طور بوده و از حدود 200 فوتی روزانه، حالا به بیش از 2هزار مرگ در هر روز افزایش یافته است. از سوی دیگر گزارش شده که این ویروس جهش‌یافته تاکنون در 18 کشور مشاهده شده است که منشأ  اکثر موارد، مسافران ورودی از هند بوده‌اند.
 
تمهیدات استانداری بوشهر درباره کرونای هندی
 
کرونا با هیچ کدام‎مان شوخی ندارد و باید هم از آن بترسیم؛ به‌خصوص که حالا ویروس جهش‌یافته انگلیسی وضعیت کشورمان را سیاه کرده و ویروس هندی هم بیخ گوش‎مان است.
 
استاندار بوشهر در نشست ستاد استانی کرونا با تأکید بر جلوگیری و پیشگیری از ورود ویروس کرونای جهش‌یافته هندی به استان بوشهر گفت: تخلیه محموله‌ لنج‌های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناورها است.
 
عبدالکریم گراوند اظهار داشت: با توجه به شناسایی ویروس جهش یافته دیگر کرونا تحت عنوان هندی باید تمام راهکارهای لازم برای جلوگیری و پیشگیری از ورود این ویروس به استان ارائه شود.
 
گراوند با استناد به نظر کارشناسان بهداشتی و درمانی، ویروس کرونا هندی را خطرناک‌تر از دیگر ویروس‌ها دانست تصریح کرد: مرز دریایی در استان بوشهر تنها راه ورود ویروس کرونا هندی است که برای جلوگیری از انتقال این ویروس، تخلیه محموله‌ لنج‌های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناورها است.
 
وعده به اصناف
 
در شرایطی که اعلام شده اصناف غیرضروری همچنان این هفته محدودیت فعالیت دارند استاندار بوشهر می گوید: در 14 ماه گذشته کسبه و اصناف بیشترین صدمه و خسارت دیده‌اند که برای حمایت از بخش اقتصاد، هفته آینده در حوزه کسب و کار و برنامه‌های اقتصادی طرح مهمی در هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می‌شود.
 
گراوند با تأکید بر پرهیز از دورهمی‌ها و حضور در تجمعات گفت: خانه باغ‌ها در گورکات تنگستان مورد بازرسی و نظارت قرار بگیرد در صورت برپایی دورهمی و تجمع، بدون وقفه پلمب و با خاطیان برخورد قضایی شود. همچنین در هر بخشی از جامعه اگر احساس شود پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا رعایت نمی‌کند بدون وقفه باید پلمب شود.
 
استاندار بوشهر، رعایت حضور یک سوم کارکنان در ادارات استان بوشهر را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: اگر اداره‌ای این مصوبه را رعایت نکند تعطیل و پلمب می‌شود.
 
گراوند با  تأکید بر کنترل تردد خودروها در محورهای استان بوشهر گفت: کارکنان ادارات در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر که در خارج از مرکز شهرستان سکونت دارند ورود آنها به ادارات ممنوع است و باید کنترل لازم صورت بگیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید