کد خبر : ۲۷,۷۸۰
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۰۵
تخلیه شناورهای تجاری در استان بوشهر منوط به تست کرونا ملوانان شد
خارگ نیوز: استانداربوشهرگفت: در راستای پیشگیری از ورود ویروس کرونای جهش‌ یافته هندی، تخلیه محموله لنج‌های تجاری در بنادر منوط به انجام تست کرونای خدمه شناورها است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان بوشهر افزود: باتوجه به اینکه در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیروهای هندی بسیاری فعالیت و رفت و آمد می‌کنند باید خدمه شناورهای تجاری مراقب باشند به این ویروس مبتلا نشوند. 
 
وی بیان کرد: باید تمام راهکارهای لازم برای جلوگیری و پیشگیری از ورود ویروس جهش یافته جدید کرونا با عنوان ویروس هندی به استان بوشهر به کار گرفته شود.
 
استاندار بوشهر اضافه کرد: افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، بستری‌ها و فوتی‌ها به دلیل سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
 
وی با اشاره به برخی دورهمی‌ها در منطقه گورکات شهرستان تنگستان ادامه داد: خانه باغ‌ها در گورکات تنگستان مورد بازرسی و نظارت قرار می‌گیرند و در صورت برپایی هرگونه دورهمی و تجمع، بدون وقفه پلمب و با خاطیان برخورد قضایی می‌شود.
 
گراوند گفت: رعایت حضور یک‌ سوم کارکنان در دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر ضروری است و اگر اداره‌ای این مصوبه را رعایت نکند تعطیل و پلمب می‌شود.
 
رئیس ستاد  مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: کنترل تردد خودروها در محورهای ورودی استان بوشهر باید با جدیت انجام شود و کارکنان دستگاه‌های اجرایی که در خارج از مرکز شهرستان سکونت دارند و باید بین دو منطقه تردد کنند، ورود آنها به محل کار خود ممنوع است.
 
وی افزود: کسبه و اصناف بیشترین صدمه و خسارت را در ۱۴ ماه گذشته دیده‌اند در همین راستا برای حمایت از بخش اقتصاد، هفته آینده در حوزه کسب‌ وکار و برنامه‌های اقتصادی طرح مهمی در هیات دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می‌شود.
 
استاندار بوشهر افزود: اکنون وضعیت بستری بيماران در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر ثابت است و باید زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته شود تا شاهد افزایش مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها نباشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید