کد خبر : ۲۷,۶۷۵
۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶
نماز جمعه ۳ اردیبهشت در استان بوشهر برگزار نمی‌شود
خارگ نیوز: رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه ‌جمعه استان بوشهر با اشاره به وضعیت قرمز و نارنجی در شهرهای استان گفت: به سبب قرار گرفتن شهرستان‌های ۱۰گانه استان بوشهر در وضعیت قرمز و نارنجی نماز جمعه ۳ اردیبهشت در هیچ شهر این استان برگزار نمی‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام یعقوب بهمیاری در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر، با تأکید بر توجه ویژه به سلامتی در ابعاد گوناگون اظهار داشت: دین مبین اسلام به سلامتی انسان‌ها سفارش‌های ویژه‌ای کرده که در راستای مقابله با کرونا باید همگان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در امر توسعه سلامتی در جامعه همکاری کنند.
 
وی با بیان اینکه از 10 شهرستان استان بوشهر 8 شهرستان قرمز و 2 شهرستان نارنجی اعلام شده است گفت: با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان و بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، نماز جمعه این هفته 3 اردیبهشت در سراسر استان برگزار نمی‌شود.
 
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه ‌جمعه استان بوشهر با اشاره به ممنوع بودن هر گونه مراسم تجمعی در وضعیت قرمز و نارنجی افزود: برای مصون ماندن از ابتلا به بیماری کرونا استفاده مکرر از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی یک ضرورت است و مردم متدین و مومن این مهم را در دستور کار قرار دهند.
 
بهمیاری لغو برپایی نماز جمعه را در راستای جلوگیری از شیوع کرونا و برای حفظ سلامتی مردم دانست و بیان کرد: 25 شهر استان بوشهر در 10 شهرستان دارای امام جمعه است که به سبب مقابله با بیماری کرونا بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نماز جمعه فردا 3 اردیبهشت برگزار نمی‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید