کد خبر : ۲۷,۶۴۶
۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۳۰
کلاهبردار اینترنتی دستگیر شد
خارگ نیوز: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: کلاهبردار اینترنتی حرفه‌ای با هشت میلیارد ریال کلاهبرداری دستگیر شد.
به گزارش خارگ نیوز، سردار خلیل واعظی، فرمانده انتظامی استان بوشهر ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: رعایت موارد ایمنی هنگام خرید و فروش در فضای مجازی ضروری است و افراد در استفاده از این فضا باید بیش از پیش مراقب باشند.
 
او با تاکید بر اینکهه قبل از هرگونه خرید و انجام امور مالی باید از صحت آگهی‌های فضای مجازی اطمینان حاصل کنیم، عنوان کرد: بسیاری از افراد به صورت حرفه‌ای در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند که مردم باید با هوشیاری در این فضا باشند.
 
فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: از مردم تقاضا داریم که در سایت‌ها و فضای مجازی مراقب و مواظب افراد کلاهبردار که وعده خرید کالا، وام، کسب و کار و… را می‌دهند باشند.
 
سردار واعظی از دستگیر یک کلاهبردار حرفه‌ای اینترنتی خبر داد و بیان کرد: با دریافت چند گزارش مردمی مبنی بر چند فقره کلاهبرداری از سایت دیوار در شهرستان عسلویه، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی و پلیس فتا آن شهرستان قرار گرفت.
 
او افزود: پس از بررسی‌های لازم پلیس متوجه شد، نفردی با درج آگهی در سایت دیوار، خود را وارد کننده لوازم خانگی خارجی معرفی و با پیشنهاد قیمت پایین‌تر از بازار، پس از دریافت پول از شهروندان دیگر جوابگوی تلفن خود نبوده و در نهایت متواری می‌شود.
 
فرمانده انتظامی استان بوشهر افزود: با بیان اینکه طرح عملیاتی پلیس منجر به شناسایی متهم و اخذ مجوز قضائی شد، بیان کرد: ماموران فرد کلاهبردار را در مخفیگاهش در شهرستان پارسیان استان هرمزگان دستگیر کردند.
 
سردار واعظی عنوان کرد: متهم در تحقیقات تکمیلی به کلاهبرداری از ۱۰ نفر از شهروندان با وعده تهیه لوازم خانگی خارجی ارزان قیمت به مبلغ هشت میلیارد ریال اعتراف کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید