کد خبر : ۲۷,۶۳۵
۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۱۴
ماجرای تزریق واکسن جانبازان به رئیس بنیاد شهید دیلم چیست؟
خارگ نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مدیر بنیاد شهید دیلم برای جلوگیری از انقضای واکسن، سهمیه واکسن را استفاده کرد.
به گزارش خارگ نیوز، سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  عنوان کرد: ماجرای واکسن زدن رئیس بنیاد شهید بوشهر مربوط به ۱۳ اسفند پارسال است، زمانی که دومین فاز واکسن  کرونا به بوشهر آمده بود.
 
او بیان کرد: در این فاز از جانباز‌های بالای ۵۰ درصد شهرستان دیلم دعوت می‌شود تا برای تزریق واکسن مراجعه کنند و در صورتی که با تک‌تک آن‌ها تماس گرفته شد، اما کسی حضور پیدا نکرد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: بسته واکسن های کرونا  آن‌ها طوری است که اگر باز شوند قابل نگه‌داری نیستند و باید یا از آن استفاده شود یا دور ریخته شود البته این رسم در دنیا هم مرسوم است که اگر واکسنی باز شد و کسی نبود برای زدن آن به اولین نفری که در آن مکان حضور دارد و واجد شرایط است تزریق شود.
 
کشمیری بیان کرد: در آن زمان تنها یک دوز اضافه می‌آید و برای جلوگیری از دور ریختن واکسن و بدون هیچ برنامه‌ریزی از قبل کما اینکه خود رئیس بنیاد شهید هم داوطلب نبودند به وی تزریق می‌شود.
 
او گفت: با توجه به اطلاعات حراست دانشگاه هیچ کار غیرقانونی صورت نگرفته است و همه تلاش ما بر اجرای سند ملی در تزریق واکسن به مردم است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید